Emocje w Opolu! Akademicy lepsi od Diabłów po dogrywce!

Co to był za mecz 18.kolejki Suzuki 1.Ligi w Opolu! Weegree AZS Politechnika Opolska pokonała po dogrywce SKS Starogard Gdański 97:92.

Weegree AZS Politechnika Opolska – SKS Starogard Gdański 97:92 (po dogrywce) STATYSTYKI

Po dość równym początku spotkania w ciut lepszej dyspozycji w premierowej odsłonie byli starogardzianie. Dzięki punktom spod tablicy Jakuba Motylewskiego Diabły miały trzypunktową zaliczkę (4:7). Później prowadzenie podopiecznych Kamila Sadowskiego powiększył swoimi rzutami Wojciech Czerlonko, a z rzutów wolnych nie mylił się Damian Janiak. Jakub Kobel wraz ze swoimi kolegami zdobytymi „oczkami” spod obręczy zredukowali przewagę gości do jednego posiadania. Trzypunktowa akcja Kacpra Burczyka zamknęła pierwszą część widowiska, po której zawodnicy z Kociewia mieli 5-punktowy zapas (14:19).

W drugiej partii przyjezdni jeszcze bardziej odskoczyli z wynikiem przy pomocy ośmiu punktów zdobytych przez Filipa Małgorzaciaka (18:28). Miejscowych potrząsnęły ze słabszej gry dobre akcje Kobla, Pabiana oraz Kroczaka. Późniejszy lay-up Kamila Białachowskiego, a także dwie trójki Adama Kaczmarzyka dały zawodnikom Politechniki Opolskiej dwupunktowe prowadzenie (33:31). Do końca pierwszej połowy inicjatywa przechodziła z rąk do rąk jeszcze cztery razy. Następna trójka Kaczmarzyka i punkty spod obręczy Kroczaka dały po 20 minutach podopiecznym Roberta Skibniewskiego minimalną przewagę nad Diabłami – 40:38.

DRUGA POŁOWA

Po dłuższej pauzie gra znacznie się wyrównała – po punktach z pola trzech sekund Michała Jodłowskiego, a także Filipa Małgorzaciaka na tablicy widniał remis po 46. Chwilę potem opolscy zawodnicy wyszli na +4 po punktach Białachowskiego i Kaczmarzyka, ale tę różnicę odrobili Małgorzaciak wraz z Życzkowskim. Dopiero pod koniec trzeciej partii opolski duet zainkasował 11 punktów, z czego dziewięć było autorstwem Kaczmarzyka. Celna trójka Małgorzaciaka zamknęła trzecią dyszkę spotkania, po której na pięciopunktowym prowadzeniu byli Akademicy (61:56).

Akcja „two&one” Szymona Ćwiklińskiego i celne rzuty wolne Małgorzaciaka pozwoliły Diabłom doprowadzić do wyrównania. Trochę później gospodarze miejscowi zdobyli minimalną przewagę nad Diabłami po „oczkach” Jodłowskiego i Ratajczaka. Następne cztery punkty Kaczmarzyka pozwoliły graczom Politechniki Opolskiej odejść na tę samą różnicę po połowie czwartej kwarty (69:65). Następne punkty Motylewskiego z rzutów osobistych, a także udane zagranie pod kosz Czerlonki trzymały starogardzian w grze (74:71). Ważne trafienie zza łuku zaaplikował gościom Kobel, ale tę samą broń zastosował Piotr Lis. Ten sam gracz dopisał następne trzy punkty, dając na prawie 20 sekund tylko dwupunktową stratę do Akademików (79:77). W ważnym momencie potyczki „zimną głowę” zza linii 6,75m zachował Małgorzaciak, trafiając trójkę na dogrywkę.

DOGRYWKA

Obie drużyny rozpoczęły doliczony czas gry od celnych trójek Kaczmarzyka i Lisa. Potem wyższą zaliczkę uzyskali opolanie po punktach Kobla i Kaczmarzyka (91:87). To nie był koniec rywalizacji, bo po trzech punktach z rzutów wolnych Motylewskiego, SKS przegrywał jedynie jednym punktem. Najważniejsze „oczka” na zwycięstwo dali Hubert Pabian, a także Adam Kaczmarzyk. Ostatecznie Weegree AZS Politechnika Opolska pokonuje po dogrywce SKS Starogard Gdański 97:92.

Dla zwycięzców 32 punkty i 4 zbiórki zainkasował Adam Kaczmarzyk. Dla SKS-u 32 punkty zdobył Filip Małgorzaciak.

red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *