Miasto Szkła z wygraną w Kozim Grodzie

Na otwarcie rundy rewanżowej w Suzuki 1.Lidze Miasto Szkła Krosno pokonuje wysoko na wyjeździe Start II Lublin 114:77.

Start II Lublin – Miasto Szkła Krosno 77:114 STATYSTYKI

Rundę rewanżową rozpoczęliśmy w sobotnie popołudnie w Lublinie. Rezerwy Startu Lublin mierzyły się z Miastem Szkła Krosno. Gospodarze to ligowi outsiderzy Suzuki 1.Ligi, natomiast goście z Krosna to zespół z aspiracjami na play-offy.

Początek spotkania dość wyrównany, z lekkim wskazaniem na podopiecznych trenera Edmunsa Valeiki. Goście po punktach spod tablicy Klavsa Dubultsa, a także po celnych rzutach osobistych Maksymiliana Zagórskiego odskoczyli na sześć punktów (9:3). Młodzi lublinianie w kilka sekund zniwelowali straty po trójce Norberta Ziółko i lay-upie Wojciecha Nojszewskiego (9:8). Do połowy premierowej odsłony rezultat krążył w granicach 2-5 punktów z korzyścią dla zawodników z Podkarpacia. Pod koniec kwarty przyjezdni wrzucili wyższy bieg. Po punktach Stanisława Helińskiego, a także trzypunktowym rzucie Kacpra Traczyka było 31:20 dla Krośnian. Pierwszą kwartę zakończył celny rzut Wiktora Kępki z półdystansu (24:34).

W drugiej kwarcie przewaga przyjezdnych utrzymywała się w dwucyfrowych granicach. Dobrze prezentował się Michał Jankowski, który raz po raz był faulowany. Po osobistych wyżej wspomnianego Jankowskiego krośnianie mieli 11-punktowy bufor bezpieczeństwa. Później swoje kolejne, celne trafienia dokładali Traczyk, Heliński, a także Dubults. Krośnianie w pełni kontrolowali spotkanie, prowadząc do przerwy różnicą dwudziestu punktów (59:39).

Na trzecią odsłonę lublinianie weszli pogodzeni z losem, a krośnianie systematycznie budowali przewagę. W tej części spotkania szaleli w ataku Stanisław Heliński oraz Paweł Śpica. Swoje „trzy grosze” wtrącili też Dariusz Oczkowicz oraz Konrad Dawdo. Po trzeciej odsłonie zespół pod wodzą Edmundsa Valeiko wygrywał różnicą 32 punktów (87:55). Ostatnia partia także padła na korzyść krośnian (27:22), którzy ostatecznie wygrali wyjazdowe spotkanie ze Startem II Lublin aż 114:77.

Dla zwycięzców 17 punktów zgarnął Stanisław Heliński. Aż sześciu zawodników z Krosna skończyło spotkanie z dwucyfrowym dorobkiem punktowym. Najwięcej „oczek” dla zawodników z Koziego Grodu rzucił Norbert Ziółko – 20.