Energa Basket znów lepsza od Bozzy

Energa Basket Warszawa jako pierwsza zameldowana w ćwierćfinale rozgrywek 2.Ligi! Podopieczni Axla Olesiewicza wygrali wyjazdową potyczkę z KK UR Bozzą Kraków 100:83.

KK UR Bozza Kraków – Energa Basket Warszawa 83:100 Statystyki

Stołeczni po udanych rzutach Normana Zubera, a także Mateusza Górki objęli dość szybko prowadzenie (7:0). Stratę starali się uregulować Kamil Jewuła, Maksymilian Jakubek, a także Radosław Chorab. Jednak w pomalowanym polu niezawodny był Karol Dębski. Po kolejnych punktach Jakubka, Bozza zbliżyła się do Energi na jedno posiadanie (12:14). Później warszawianie potrafili odskoczyć na dziewięć „oczek” po trójce Damiana Tokarskiego i lay-upie Patryka Gospodarka. Ostatecznie po trafieniach Miłosza Ziółkowskiego i Maksymiliana Jakubka, warszawianie minimalnie prowadzili z krakowianami 24:22.

W drugiej części goście znów uciekli na kilkupunktowe prowadzenie po celnych akcjach Mykyty Bliko oraz Normana Zubera. Przyjezdnych w późniejszym czasie starali się gonić Ziółkowski, Andruk oraz Chorab. Jednak skutecznymi interwencjami odpowiadali Bilko, Soszyński, a także Gospodarek. Dzięki trójce Mateusza Bryniarskiego, Energa miała w zapasie trzynaście punktów. Ostatecznie do przerwy wynik podgonili: rzutami wolnymi Jakubek, a także półdystansem Chorab. Po pierwszej połowie Energa Basket Warszawa wygrywała w Krakowie 49:40.

Po dłuższej przerwie zawodnicy Axla Olesiewicza rozpoczęli trzecią część od 11-punktowego serialu, który po trafieniach Dębskiego i Gospodarka pozwolił osiągnąć pułap dwudziestu punktów (40:60). Słabszy moment gospodarzy przełamali Patryk Andruk oraz Kamil Jewuła. Pokrótce do nadrabianie strat dołączyli Miłosz Ziółkowski i Radosław Chorab. Zaś po trójce Michała Pieniążka, Bozza miała do nadrobienia dziesięć punktów (55:65). Finalnie warszawianom udało się utrzymać dwucyfrową zaliczkę po łatwych punktach z pomalowanego pola Gospodarka, a także udanych wizyt na linii rzutów wolnych Górki i Szeflera (60:74).

Niewiele zmian przyniosła ostatnia kwarta, w której krakowską ekipę starali się odbudować Patryk Michałowski oraz Patryk Andruk. Warszawianie mogli w późniejszych chwilach polegać na łatwych punktach z wolnych Zubera i Górki oraz udanych wjazdach pod obręcz Dębskiego i Gospodarka. Celna trójka skrzydłowego stołecznej ekipy zamknęła jakiekolwiek szanse krakowskiej Bozzie na przechylenie szali zwycięstwa. Ostatecznie ze zwycięstwa cieszyła się Energa Basket Warszawa, która pokonuje na wyjeździe KK UR Bozza Kraków 100:83.

Dla gości 20 punktów i 8 zbiórek dał Karol Dębski. W krakowskiej ekipie po 15 punktów rzucili Maksymilian Jakubek, Miłosz Ziółkowski, a także Patryk Andruk.