Górnik lepszy od Kotwicy po dogrywce!

Zacięta rywalizacja w wałbrzyskim Aqua Zdroju! W pierwszym meczu ćwierćfinałowym, Górnik Zamek Książ Wałbrzych ograł po dogrywce Sensation Kotwicę Port Morski Kołobrzeg 70:69.

Górnik Zamek Książ Wałbrzych – Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg 70:69 (po dogr.) Statystyki (1-0)

Początkowo oba zespoły miały problem ze wstrzeleniem się w ataku. Dzięki trójce Damian Pieloch oraz późniejszym wejściu pod obręcz Daniela Ziółkowskiego, Kotwica miała przewagę dwóch posiadań (3:7). Wałbrzyską drużynę w ataku uruchomiły celne zagrania Piotra Niedźwiedzkiego i Krzysztofa Jakóbczyka. Jednak przyjezdni częstowali celnymi trójkami Ziółkowskiego i Pielocha. Następna trójka Szymona Długosza pozwoliła gościom odskoczyć na osiem punktów. Do końca premierowej odsłony głos mieli zawodnicy Górnika. Udane akcje Konrada Dawdo sprawiły, że Kotwica minimalnie prowadziła 16:15.

W następnej partii skuteczność obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia. Chwilowo wałbrzyską ekipę wyprowadził na przód udanym wjazdem David Jackson. Dwiema celnymi trójkami poczęstował miejscowych Patryk Wydra, wyprowadzając gości na pięciopunktowe prowadzenie (17:22). Rezultat dla gospodarzy próbowali poprawić Margiciok oraz Niedźwiedzki. Ostatecznie po zagraniu Jakuba Motylewskiego, a także rzutach wolnych Remona Nelsona, Kotwica prowadziła po pierwszej połowie w Wałbrzychu 28:23.

Po zmianie stron rezultat na korzyść przyjezdnych podwyższyli Dzierżak oraz Nelson. Miejscowi zareagowali udanym runem 10:1, który po zagraniach Damiana Durskiego i Piotra Niedźwiedzkiego dały im stratę jednego punktu (33:34). Próbę odbudowania wyższego prowadzenia podjęli się Motylewski oraz Nelson. Jednak po świetnych akcjach Konrada Dawdo oraz Kacpra Margicioka, Górnik na moment wyszedł na przód. Ostatecznie po następnych punktach zdobytych przez Długosza i Wydrę, Kotwica minimalnie prowadziła po tej części 43:42.

W decydującej partii rywalizacja zrobiła nam się bardziej zacięta. Kołobrzeżanie w połowie czwartej kwarty mieli w zapasie cztery „oczka” po wykorzystanych szansach ze strony Długosza, Dzierżaka i Nelsona. Wałbrzyszanie zdołali zareagować trójkami Margicioka i Wilka, a także półdystansem Jakóbczyka, które wyciągnęły ich na trzypunktowe prowadzenie (58:55). Do wyrównania doprowadził trafieniem z dystansu Pieloch. Więcej szans na zamknięcie meczu w regulaminowym czasie mieli goście, lecz swoje okazje zmarnowali: Ziółkowski z dystansu, Pieloch z półdystansu, a także Dzierżak z rzutów wolnych. W ten sposób do rozstrzygnięcia zwycięzcy potrzebna była dogrywka.

W dogrywce dzięki udanym próbom Patryka Wydry i Daniela Ziółkowskiego, Kotwica miała zaliczkę sześciu punktów. Górnicy do końcowej syreny przechylili szalę zwycięstw na swą korzyść. Najpierw czteropunktową akcją popisał się Mateusz Czempiec, a następnie zagranie 2+1 dołożył Krzysztof Jakóbczyk. Tym samym Górnik Zamek Książ Wałbrzych pokonał po dogrywce kołobrzeską drużynę 70:69.

Dla biało-niebieskich 15 punktów i 16 zbiórek zainkasował Piotr Niedźwiedzki. Dla Czarodziejów z Wydm 14 punktów i 4 asysty zaaplikował Patryk Wydra.