Górnik melduje się w półfinale!

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych jako pierwszy zameldował się w półfinale rozgrywek Suzuki 1.Ligi Mężczyzn! Wałbrzyszanie pokonali na wyjeździe KKS Polonię Warszawa 89:79

KKS Polonia Warszawa Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 79:89 Statystyki (0-3)

Początkowo obie drużyny trzymały się blisko siebie. Po efektownej paczce z góry Arinze Chidoma I punktach spod tablicy Piotra Niedźwiedzkiego o cztery punkty więcej mieli wałbrzyszanie (3:7). Patryk Gospodarek i Damian Cechniak starali się reagować na dobre zagrania Szymona Walskiego i Arinze Chidoma. Jednak następne punkty z pola trzech sekund Bartosza Majewskiego przyniosły ośmiopunktową zaliczkę dla gości (8:16). Potem po obu stronach parkietu trwała wymiana ciosów – na celne rzuty Walskiego i Chidoma precyzyjnie ripostowali Linowski i Piliszczuk. Finalnie po celnych rzutach Barnesa-Thompkinsa, Wieluńskiego oraz trójce Majewskiego, Górnik prowadził po 10 minutach 26:20.

Kolejną ćwiartkę otworzyły celne rzuty Walskiego i Wieluńskiego. Po późniejszej trójce Samsona Barnesa-Thompkinsa, Polonia traciła jedno posiadanie do zespołu Marcina Radomskiego (27:29). W następnym krótkim fragmencie znów dostaliśmy równorzędną wymianę ciosów. Na celną dobitkę Niedźwiedzkiego zza łuku odpowiedział Dutkiewicz. Jeszcze jedna trójka tego samego zawodnika przyniosła minimalną inicjatywę dla „Czarnych Koszul” (38:35). Ostatecznie po pierwszej połowie prowadziła stołeczna Polonia 40:37.

DRUGA POŁOWA

Wałbrzyszanie po powrocie na parkiet szybko doprowadzili do wyrównania (Majewski, Chidom), a po późniejszych trójkach Kordalskiego i Majewskiego wyszli w połowie tej części na 6-punktowe prowadzenie (44:50). Następnie Barnes-Thompkins starał się przybliżyć stołeczną ekipę do przyjezdnych, ale skutecznie odpowiadali mu Walski i Majewski. Po celnych rzutach wolnych Mikołaja Stopierzyńskiego, Górnik miał dwucyfrową zaliczkę (48:58). Warszawianie do końca tej kwarty odrobili niemal wszystkie straty dzięki trafieniom Barnesa-Thompkinsa, Piliszuka i Linowskiego. Rezultat po 30 minutach ustalił lay-upem Adrian Kordalski (58:61).

W następnej części wyższą zaliczkę dla ekipy z Wałbrzycha dali z wolnych Majewski i Stopierzyński. Jednak po przeciwnej stronie precyzyjnie trafiali Barnes-Thompkins oraz Anusewicz, zmniejszając stratę do trzech „oczek” (64:67). Potem Stopierzyński oraz Sitnik dali ponownie oddech dla Górników, ale po przeciwnej stronie celnie rzucali Barnes-Thompkins i Wieluński. Drugi z nich celnymi wolnymi dał minimalną inicjatywę dla gospodarzy (73:72). Rezultat ponownie na stronę wałbrzyską przyciągnęli Sitnik i Niedźwiedzki trafieniami spod kosza. Przysłowiową kropkę nad „i” postawili celnymi rzutami Majewski, a także Kordalski (76:84). Ostatecznie Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych pokonał KKS Polonię Warszawa 89:79.

Dla gości 21 punktów i 6 asyst zdobył Bartosz Majewski. Dla miejscowych 21 punktów i 4 zbiórki trafił Samson Barnes-Thompkins.

fot. Dawid Wójcikowski

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *