Górnik ponownie na fotelu lidera.

W niedzielnej potyczce 27. serii spotkań w Suzuki 1.Lidze Mężczyzn Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych pokonał w Krakowie graczy AZS-u AGH 95:88. Wałbrzyszanie po tym triumfie ponownie są na fotelu lidera zaplecza ekstraklasy.

AZS AGH Kraków  Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych 88:95 Statystyki

Początkowo mecz układał się po myśli gości, którzy po punktach spod tablicy Bartosza Majewskiego i Adriana Kordalskiego prowadzili 6:0. Tę stratę nadrobił dobrym fragmentem gry Wojciech Leszczyński, a po celnych wolnych Mohammeda Abdelaala i lay-upie Michała Lisa mieliśmy remis (12:12). Po dobrej wymianie ognia z dwóch stron, akcja dwa plus Leszczyńskiego i trójka Lisa przyniosła akademikom dwupunktowe prowadzenie (20:18). Lepszą końcówkę premierowej odsłony mieli goście. Trójka Damiana Durskiego, celne rzuty wolne Piotra Niedźwiedzkiego i trafienie Szymona Walskiego dało po premierowej odsłonie trzypunktowy zapas dla Górnika (22:25).

Koncert przyjezdnych w ataku rozpoczął się w kolejnej części. Udane akcje Niedźwiedzkiego, Chidoma, a także Sitnika pozwoliły gościom uciec na dwanaście punktów (26:38). Krakowianie próbowali odeprzeć dobrą passę przyjezdnych pojedynczymi akcjami Tymona Szymańskiego, Damiana Dyrdy oraz Wojciecha Leszczyńskiego. Jednak po przeciwnej stronie nie do zatrzymania byli Chidom, Sitnik oraz Walski. Do przerwy swoje ,,trzy grosze” dorzucił Hubert Kruszczyński do spółki z Kordalskim i Niedźwiedzkim, lecz po stronie gospodarzy dobrze spisywali się Lis, Abdelaal i Wydra. Górnik po pierwszej połowie prowadził 61:41.

Po zmianie stron wałbrzyszanie spuścili z tonu w ofensywie, ale wciąż trzymali wysoką zaliczkę. Kolejne punkty z ,,pomalowanego pola” Majewskiego i Kordalskiego dały 24-punktową przewagę nad AGH (43:67). Sytuację krakowskiej drużyny próbował poprawić dwiema trójkami Patryk Wydra, ale równie skuteczni wtórowali mu Durski oraz Niedźwiedzki. Do końca tej partii przyjezdni kontrolowali korzystny wynik, wygrywając po 30 minutach 79:55.

Na początku ostatniej kwarty punkty spod tablicy Adriana Sobkowiaka, Piotra Niedźwiedzkiego, a także trójka Bartosza Majewskiego przyniosły prawie 30-punktowy zapas dla przyjezdnych (60:89). Tak wysoka przewaga wałbrzyszan mocno ich rozprężyła, że AGH zaczął pomału wracać do gry. Udana gra Leszczyńskiego, Abdelaala, a także trójki Bartosza Leśniaka i Mateusza Orłowskiego sprawiły, że miejscowi na 53 sekundy przed końcowy syreną przegrywali tylko dziewięcioma ,,oczkami” (83:92). Kwestię triumfu Górnika wyjaśnili rzutami wolnymi Durski, a także Kruszczyński. Ostatecznie Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych pokonał AZS AGH Kraków na ich terenie 95:88.

Dla Górnika 23 punkty, 7 zbiórek i 5 bloków zaliczył Piotr Niedźwiedzki. Dla AGH-a 25 punktów, 5 zbiórek i 5 asyst zaaplikował Wojciech Leszczyński.