Zdecydowane zwycięstwo Żaka w Lublinie

MKKS Żak Koszalin odniósł wyraźny triumf w Kozim Grodzie! Na zakończenie 27. serii meczów w Suzuki 1.Lidze Mężczyzn koszalinianie pokonali Start II Lublin 116:74. Tym sposobem podopieczni Rafała Knapa wskoczyli na siódmą lokatę na zapleczu ekstraklasy.

Start II Lublin MKKS Żak Koszalin 74:116 Statystyki

Rywalizację ciut lepiej rozpoczęli lublinianie, którzy po koszach Michała Grzesiaka i Wojciecha Nojszewskiego objęli prowadzenie (5:2). Od tego stanu goście z Pomorza Zachodniego przejęli na dobre spotkanie. Udane fragment w ataku Macieja Marcinkowskiego i późniejszy Wojciecha Pisarczyka pozwolił Żakowi prowadzić dwucyfrową różnicą (7:23). Lublinianie odpowiadali jedynie pojedynczymi zrywami, a premierową odsłonę zamknął celną trójką Norbert Ziółko (12:27).

Druga kwarta także była pod dyktando gości. Dobre zmiany w koszalińskim zespole dali Jakub Dłoniak, Maciej Szewczyk, a także Sebastian Rompa. Po ich trafieniach przewaga Żaka wzrosła do 23 „oczek” (19:42). Następnie lublinianie odpowiedzieli ośmioma punktami z rzędu przy pomocy trafień Ziółki, ale skutecznie zareagowali na to Dłoniak z Łabinowiczem. Udany 14-punktowy fragment koszalinian pozwolił cieszyć się z wysokiego prowadzenia po pierwszej połowie – 62:29.

Lublinianom tylko w trzeciej odsłonie udało się zaprezentować lepiej od koszalinian. W niej prócz skutecznego Ziółki, a także Nojszewskiego swoje „oczka” dopisali w tym spotkanie Mateusz Ziółkowski oraz Kacper Świtacz. Po przeciwnej stronie wciąż nie zawodzili Rompa oraz Łabinowicz. Natomiast trzypunktowy rzut Cezarego Karpika zamknął tę część widowiska przy nadal znacznej przewadze Żaka (54:81).

Przysłowiowe „crème de la crème” dostaliśmy w ostatniej kwarcie, gdy Żak wrócił do lepszej dyspozycji z pierwszej połowy. Dzięki punktom spod tablicy Mateusza Itricha, Mateusza Kaszowskiego, Wojciecha Pisarczyka i Jakuba Dłoniaka, Żak złamał barierę stu punktów (63:101). Do końcowej syreny mieliśmy znacznie „wyrównaną” walkę. Ostatecznie MKKS Żak Koszalin wygrał w Lublinie z rezerwami Startu aż 116:74.

Dla Żaka 21 punktów, 5 asyst i 4 przechwyty miał Wojciech Pisarczyk. Dla Startu II 28 punktów rzucił Norbert Ziółko.