Niedzielny hit dla SKS-u!

SKS Fulimpex Starogard Gdański wygrał niedzielny hit 12.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn! Podopieczni Kamila Sadowskiego pokonują Górnika Zamek Książ Wałbrzych 73:66.

SKS Fulimpex Starogard Gdański – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 73:66 Statystyki

Początkowo obie ekipy grały solidnie w defensywie, przez co skutecznych akcji mieliśmy na lekarstwo. Później „wiatr w żagle” złapali starogardzianie po efektownych akcjach z góry Jakuba Parzeńskiego, a także punktów spod obręczy Mikołaja Kurpisza i Wojciecha Czerlonko (10:4). Inicjatywę w następnych minutach przejęli wałbrzyszanie, którzy po sześciu punktach dodanych przez Krzysztofa Jakóbczyka i następnych sześciu przez Patryka Wilka wyszli na +4. Skutecznym hakiem na zakończenie tej części gry popisał się Parzeński (16:18).

W kolejnej ćwiartce dobry rezultat dla przyjezdnych poprawili Damian Durski, David Jackson oraz Konrad Dawdo. Kroku gościom dotrzymywali Czerlonko wraz z Kordalskim, trafiając wspólnie osiem punktów (24:26). Następnie przez 180 sekund SKS miał problem ze zdobywaniem punktów, co skrzętnie wykorzystywali Piotr Niedźwiedzki oraz Konrad Dawdo. Łatwe punkty z rzutów wolnych na przełamanie gospodarzy dał Kordalski. Więcej punktów nie ujrzeliśmy do końca pierwszej połowy, po której Górnik prowadził 35:26.

Starogardzianie po zmianie stron odnaleźli odpowiedni rytm w rzutach trzypunktowych, dzięki trójkom Piotra Lisa i Damiana Janiaka. Po późniejszej interwencji z rzutów wolnych Kurpisza oraz trójce Czerlonko, Kociewskie Diabły miały punkt straty do gości. Rezultat dla biało-niebieskich trzymali celnymi rzutami wolnymi Durski oraz Niedźwiedzki. Sytuację przed końcem trzeciej części zmienili Kordalski, a także Janiak. Punkty spod tablicy kapitana starogardzkiej drużyny dały przed decydującą partią dwupunktowe prowadzenie (51:49).

W decydującej kwarcie uaktywnił się Czerlonko, aplikując siedem punktów przy wsparciu Kurpisza. Potem precyzyjnie z półdystansu przymierzył Jakóbczyk, lecz skuteczną ripostą w postaci trójki odpłacił się Czerlonko. Następne celne trafienia Czerlonko, Kordalskiego i Didiera-Urbaniaka sprawiły, że Duma Kociewia miała 12-punktową zaliczkę (72:60). Niekorzystny rezultat próbował odbić Jackson, lecz nie wystarczyło energii, a także czasu. Ostatecznie SKS Fulimpex Starogard Gdański ograł Górnika Zamek Książ Wałbrzych 73:66.

Dla gospodarzy 22 punkty i 12 zbiórek dał Wojciech Czerlonko. Dla biało-niebieskich 15 punktów i 6 zbiórek rzucił Piotr Niedźwiedzki.