HydroTruck lepszy od Sokoła

HydroTruck Radom zgodnie z planem pokonał MKS Mana.lake Sokoła Marbo Międzychód 88:73 na otwarcie sobotnich meczów 12. kolejki zaplecza ekstraklasy.

HydroTruck Radom – MKS Mana.lake Sokół Marbo Międzychód 88:73

Radomianie na początku spotkania radzili sobie lepiej od oponentów, dzięki niezłej dyspozycji Darrena Williamsa oraz Bartosza Ciechocińskiego. Do wyrównania stanu rywalizacji doprowadzali goście przy dobrej egzekucji rzutów Damiana Szymczaka, Jakuba Kunca, a także Nicholasa Lynch’a. Po trójce Mikołaja Smarzego, Sokół objął na moment prowadzenie (14:16). Później zespoły walczyły kosz za kosz, lecz lepszą końcówkę mieli gospodarze. Udane interwencje Daniela Walla, a także Igora Krzycha dały po 10 minutach czteropunktową zaliczkę dla radomian (29:25).

W drugiej kwarcie celne trójki Szymczaka oraz Żeleźniaka na chwilę doprowadziły do remisu. Jednak podopieczni Roberta Witki potrafili znów uzyskać kilkupunktową zaliczkę po trójkach Konrada Szymańskiego i Igora Krzycha. Międzychodzianie zareagowali potem runem 10:1, który po punktach spod tablicy Smarzego dały im ponowną inicjatywę w spotkaniu. Skuteczni w nadrabianiu zaległości dla miejscowych byli Jakub Zalewski, a także Maksymilian Formella. W ten sposób po pierwszych 20 minutach mieliśmy remis (50:50).

Bardziej skoncentrowani po powrocie na parkiet wrócili radomianie, którzy mogli liczyć na następne punkty Ciechocińskiego, Zalewskiego i Williamsa. Sokoły reagowały celnymi trafieniami Smarzego, ale precyzyjnie ripostowali z półdystansu Formella oraz Zalewski. Po tej części HydroTruck prowadził siedmioma punktami. Nicholas Lynch wraz z Mikołajem Smarzym dawali na początku ostatniej części na odwrócenie losów meczu (75:71). Jednak skutecznie swoje szanse wykorzystywali gospodarze, notując jakże kluczowy serial 13:2 z pomocą Zalewskiego, Williamsa czy też Szymańskiego. Ostatecznie HydroTruck okazał się lepszy od Sokoła, wygrywając 88:73.

Dla miejscowych 22 punkty, 7 zbiórek i 7 asyst zdobył Darren Williams. Wśród gości najlepiej zaprezentował się Mikołaj Smarzy, zdobywca 17 punktów.