HydroTruck rozbija rezerwy Śląska!

Na otwarcie niedzielnych meczów w ramach 31.kolejki Suzuki 1.Ligi Mężczyzn, HydroTruck Radom wygrał u siebie z WKS Śląskiem II Wrocław 113:56.

HydroTruck Radom WKS Śląsk II Wrocław 113:56 Statystyki

Początkowo dzięki trafieniu spod tablicy Damiana Jeszke, a także połowicznie wykorzystanych wolnych przez Filipa Zegzułę radomianie rozpoczęli od skromnego prowadzenia (4:2). Po chwili spod tablicy zapunktowali Maciej Bender oraz Mikołaj Adamczak, dając przez chwilę podopiecznym Łukasza Grudniewskiego inicjatywę (4:6). Od tego stanu miejscowi zaczęli dyktować warunki spotkania, a konsekwentnie punktował duet Zegzuła-Jeszke. Głównie dzięki ich zagraniom, HydroTruck prowadził wysoko po pierwszej części 23:8.

Celne rzuty z gry Jakuba Patoki, a także trójka Kacpra Rojka dały w następnej części ponad 20-punktową zaliczkę dla graczy Roberta Witki. Wtedy wrocławianie odpowiedzieli skutecznymi wolnymi Bendera, Leńczuka oraz punktami z pola trzech sekund Wiśniewskiego. Po celnej trójce Leńczuka i celnych rzutach wolnych Bereszyńskiego przewaga HydroTrucka stopniała do czternastu „oczek” (34:20). Pokrótce radomski zespół zareagował celnymi rzutami spod obręczy Pietrasa, Zegzuły, Rojka, a także Zalewskiego. Pierwszą połowę widowiska zamknęły celne rzuty zza łuku Sebastiana Bożenki i Filipa Zegzuły. Koszykarze z Radomia spokojnie prowadzili po 20 minutach 49:26.

Po przerwie radomianie pokazali swój kunszt w ataku. Dzięki trójkom Zalewskiego, Patoki i znakomitych zagrań Zegzuły przewaga gospodarzy osiągnęła pułap trzydziestu „oczek” (65:35). Szturm miejscowej drużyny próbowali powstrzymać Edis Korman, a także Kuba Piśla. Jednak koncert w ofensywie kontynuowali radomianie, aplikując serię 18:4. W ten sposób po 30 minutach HydroTruck na dobre odjechał z wynikiem (83:39). W ostatniej partii niewiele się zmieniło – celne rzuty Maksymiliana Formelli, Kacpra Rojka postanowiły przekroczyć barierę 100 „oczek”. Radomianie bezpiecznie dowieźli zwycięstwo do ostatniej sekundy potyczki, wygrywając ostatecznie z rezerwami Śląska 113:56.

Najjaśniejszą postacią radomskiego zespołu był Filip Zegzuła, autor 30 punktów, 12 asyst i 6 zbiórek. Dla rezerw Śląska po 9 „oczek” rzucili Maciej Bender i Aleksander Leńczuk.