HydroTruck zatrzymał stołeczną Polonię

W środowej potyczce zamykającej 25. serię spotkań Suzuki 1.Ligi Mężczyzn HydroTruck Radom pokonał przed własną publicznością KKS Polonię Warszawa 88:69. W ten sposób radomianie wracają na fotel lidera zaplecza ekstraklasy.

HydroTruck Radom KKS Polonia Warszawa 88:69 Statystyki

W pierwszych minutach rywalizacji mieliśmy częstą wymianę prowadzenia, a także ciosów po obydwu stronach parkietu. Po trójkach Damiana Jeszke, Filipa Zegzuły, a także udaną akcję „and one” Kaheema Ransoma gospodarze mieli 6-punktową zaliczkę (15:9). Pomału konto polonistów zaczęli pomału wypełniać trójkami Patryk Pełka oraz Patryk Gospodarek, lecz wciąż skuteczni w ofensywie byli Jeszke, Pietras oraz Ransom. Dobra akcja Adama Lisewskiego, a także rzuty wolne Michała Kierlewicza dały po pierwszej części czteropunktowe prowadzenie HydroTrucka (26:22).

Udana próba zza łuku Sammiego Barnesa-Thompkinsa dała „Czarnym Koszulom” jedynie punkt straty do gospodarzy. Później sytuację opanowali podopieczni Roberta Witki dzięki zagraniom Jakuba Patoki, Jakuba Zalewskiego i Damiana Jeszke (36:28). Następne udane trafienia Zalewskiego przyniosły dwucyfrowe prowadzenie miejscowym. Stołeczny zespół do końca pierwszej połowy nadrobił parę „oczek” po udanych próbach Piliszczuka, Pełki i Gospodarka. HydroTruck wygrywał do przerwy 44:37.

Przewaga zespołu w białych strojach uwyraźniła się w trzeciej partii, gdy ponownie uaktywnił się Jeszke przy wsparciu Zegzuły i Ransoma. Stołeczni potrafili zareagować jedynie pojedynczymi zrywami w ataku Barnesa-Thompkinsa, Gospodarka czy Dutkiewicza. Kolejne punkty Ransoma przyniosły po trzech odsłonach 18-punktowy zapas dla radomskiej ekipy (67:49). W ostatniej części bardzo korzystny rezultat podnieśli Bartłomiej Pietras wraz z Jakubem Zalewskim, trafiając rzuty z gry (78:52). Adam Linowski wraz ze swoimi partnerami starali się zmniejszyć rozmiar porażki dla warszawskich polonistów, ale skutecznie tę próbę uniemożliwili Patoka z Jeszke. Ostatecznie HydroTruck Radom pokonuje KKS Polonię Warszawa 88:69, zamykając 25. kolejkę meczów na zapleczu ekstraklasy.

Najskuteczniejszym zawodnikiem HydroTrucka był Damian Jeszke, zdobywca 20 punktów i 4 zbiórek. Dla Polonii 13 punktów rzucił Patryk Gospodarek.