Inowrocławska Noteć pierwszym półfinalistą 2.Ligi!

KSK Ciech Noteć Inowrocław został pierwszym półfinalistą 2.Ligi Mężczyzn! Inowrocławianie w drugim meczu ćwierćfinałowym pokonali Pogoń Prudnik 84:75.

KSK Ciech Noteć Inowrocław – Pogoń Prudnik 84:75 Statystyki (2-0)

Widowisko lepiej otworzyli miejscowi, którzy po fenomenalnych zagraniach Aleksandra Filipiaka prowadzili już 9:2. Straty z nawiązką nadrabiali trójkami bracia Sanny (Marc-Oscar i Stanferd), a także Tomasz Prostak. Potem zespoły zmieniały się na prowadzeniu naprzemiennie trafiając trzypunktowe trafienia. W końcówce pierwszej kwarty z wynikiem uciekła Noteć po trójce Mateusza Marciniaka i punktach spod tablicy Mikołaja Groda (22:16).

Maciej Garwol z Tomaszem Nowakowskim starali się na początku kolejnej części podgonić wynik, ale potem z rzutów wolnych nie mylili się Mateusz Stawiak oraz Remon Nelson. Po celnym rzucie z półdystansu Groda przewaga Noteci wyniosła dziesięć punktów (33:23). Pokrótce akcję „and one” dla Noteci dopisał Stawiak, ale zza łuku zripostował Prostak. Do końca pierwszej połowy miejscowi trzymali bezpieczną przewagę nad Pogonią, prowadząc po 20 minutach 44:34.

DRUGA POŁOWA

Inowrocławianie otworzyli trzecią kwartę od sześciu punktów z rzędu, lecz na tę serię dobrze zareagowali Tomasz Prostak oraz Patryk Garwol. Po kolejnych akcjach Stańczuka, Groda i Bodycha prowadzenie miejscowych wzrosło do 17 „oczek” (57:40). Prudniczanie w kolejnym fragmencie gry zaaplikowali pięć celnych trójek pod rząd. Trzypunktowy rzut Stanferda Sanniego przybliżył Pogoń na pięć punktów do Noteci (60:55). Inowrocławianom udało się odeprzeć napór prudnickiej drużyny przy pomocy udanych wjazdów pod obręcz Filipiaka i Stawiak. Po trzech kwartach Noteć schodziła z parkietu na +8 (66:58).

W ostatniej partii gospodarzom znów udało się uciec na dwucyfrowe prowadzenia po celnych rzutach Nelsona, Groda i Kondraciuka. Późniejsze interwencje pod tablicą Filipiaka i Stawiaka dały nawet 18-punktową zaliczkę dla podopiecznych trenera Huberta Mazura (80:62). Zespół z Prudnika w ofensywie odblokowali Sanny wraz z Prostakiem i Nowickim. Jednak nie zmieniło to końcowego rezultatu, który ostatecznie wskazywał na Noteć. Inowrocławianie wygrali ten bój 84:75.

Dla Noteci 19 punktów i 14 zbiórek dał Mikołaj Grod. Dla Pogoni 22 punkty i 9 asyst zdobył Tomasz Prostak.

fot. ki24.info

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *