2 października 2022

Projekt Kosz

TWOJE ŹRÓDŁO KOSZYKÓWKI

Lotto 3X3 Quest 2022 rusza pod koniec maja!

Już 28 maja startuje 7. edycja turniejów koszykówki Lotto 3X3 Quest. Jest to cykl turniejów, które wyłonią Mistrza Polski w koszykówce 3X3 w kategoriach OPEN mężczyzn oraz kobiet. Koszykówka 3X3 zwana też koszykówką uliczną jest coraz bardziej popularną dyscypliną na całym świecie. W czerwcu 2017 roku Międzynarodowy Komitet Olimpijski podjął decyzję o włączeniu tej dyscypliny do programu zawodów, rozpoczynając od Igrzysk Olimpijskich w Tokio, które odbyły się w ubiegłym roku. Nasza kadra narodowa zajęła wówczas 7. miejsce na tych Igrzyskach. Jednak 12 września na Mistrzostwach Europy w Paryżu kadra Piotra Renkiela ponownie zdobyła brązowy medal, pokonując Rosję 19:18.

W ubiegłym roku tytuł Mistrza Polski zdobyli gracze Team Poland, którzy na katowickim rynku wysoko wygrali z Planet Team 21:8. Natomiast brązowy medal zdobyli koszykarze Hutnika Warszawa, ogrywając drugi skład Stolicy 3X3 13:11. Tegoroczna edycja turniejów koszykówki 3X3 odbędzie się w 13 miastach: Zamość, Łódź, Toruń, Poznań, Warszawa, Małogoszcz, Grójec, Rzeszów, Ełk, Chorzów, Gliwice, Ostrów Mazowiecka i Katowice.

Zwycięzca każdego z turnieju (najwyżej sklasyfikowany zespół składający się w całości z zawodników z polskim obywatelstwem) bezpośrednio awansuje do finałowego turnieju Mistrzostw Polski, który odbędzie 6-7 sierpnia na rynku w Katowicach.

Zwycięzca kategorii OPEN Mistrzostw Polski oprócz uzyskania tytułu otrzyma także prawo do udziału w turnieju kwalifikacyjnym FIBA 3×3 WORLD TOUR MASTERS w węgierskim Debreczynie w dniach 27-28 sierpnia.

Rejestracja do wyżej wymienionych turniejów odbywa się pod adresem https://play.fiba3x3.com/. Będzie się działo!

Przedstawiamy wam pełny terminarz Lotto 3X3 Quest 2022: