Krzysztof Jakóbczyk wraca do Górnika

Krzysztof Jakóbczyk w najbliższym sezonie Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn ponownie będzie reprezentował barwy Górnika Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych. W ubiegłym sezonie grał w Zgorzelcu.

Pochodzący z Wrocławia 36-letni rzucający swoją koszykarską karierę rozpoczął w barwach drugoligowego Śląska Wrocław. Następnymi klubami w jego karierze były m.in. Rawia Rawicz, Doral Nysa Kłodzko, Tarnovia Tarnowo Podgórne, Sportino Inowrocław oraz Górnik Wałbrzych. W 2011 roku podpisał kontrakt z Polfarmexem Kutno, z którym trzy lata później wywalczył awans do ekstraklasy. Po kolejnym sezonie spędzonym w Kutnie, rzucający wrócił chwilowo na zaplecze ekstraklasy, grając dla Sokoła Łańcut.

Na parkiety Orlen Basket Ligi (wcześniej Energa) powrócił po roku, występując odpowiednio w: Siarce Tarnobrzeg, Mieście Szkła Krosno oraz AZS-ie Koszalin. W połowie stycznia 2019 roku powrócił do 1.Ligi, grając w FutureNet Śląsku Wrocław, z którym wywalczył srebrny medal. Później Jakóbczyk po raz drugi przywdział barwy Górnika Trans.eu Wałbrzych, reprezentując go przez trzy kolejne kampanie. Z wałbrzyskim zespołem dołożył dwa srebrne krążki. Ostatnią kampanię 36-latek spędził w barwach PGE Turowa Zgorzelec. Rzucający zagrał w 34 potyczkach, zdobywając średnio 12,7 punktu oraz 2,6 asysty.

STATYSTYKI
fot. Dawid Wójcikowski

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *