ŁKS ogrywa niepokonaną Noteć

Szczytowy pojedynek w łódzkiej Zatoce Sportu dla ŁKS Coolpack Łódź! W dziewiątej serii meczów 2.Ligi Mężczyzn grupy A, łodzianie pokonali KSK Ciech Noteć Inowrocław 77:70.

ŁKS Coolpack Łódź – KSK Ciech Noteć Inowrocław 77:70 Statystyki

Ełkaesiacy rozpoczęli hitową rywalizację z wysokiego pułapu. Dzięki świetnej dyspozycji na początku meczu Igora Urbana, a także Norberta Kulona, miejscowi prowadzili aż 18:2. Feralny fragment w wykonaniu inowrocławian przerwał dobrymi strzałami Jakub Dłoniak, a następne punkty dla gości inkasował Cezary Karpik. W zespole Jarosława Krysiewicza aktywny pod obręczami był Jakub Karwowski. Trafienie zza łuku Iwo Maćkowiaka dało po premierowej odsłonie aż 16-punktową zaliczkę dla ŁKS-u (30:14).

Zmiana ról nastąpiła w kolejnej ćwiartce, którą zespoły rozpoczęły od słabszej dyspozycji z gry. Potem inowrocławianie sięgnęli po przyzwoity run w postaci 11:2, która po trójce Dłoniaka dała siedmiopunktowy deficyt. Na dwucyfrowe prowadzenie wrócili miejscowi po udanych interwencjach Macieja Leszczyńskiego, a także rzutach wolnych Igora Urbana. Do końca pierwszej połowy podopieczni Huberta Mazura odrobili prawie wszystkie zaległości, polegając na celnych rzutach Piotra Robaka oraz Łukasza Bodycha. Po pierwszej połowie łodzianie minimalnie prowadzili z Notecią 41:39.

Zespoły spuściły z tonu w ofensywie po dłuższej pauzie. Gracze w białych strojach odbudowali swoją przewagę po zagraniach Kacpra Dominiaka. Inowrocławianie mogli w późniejszych momentach na dobre akcje Dłoniaka oraz Karpika. Trzypunktowe rzuty Dłoniaka oraz Bodycha sprawiły, że to Noteć mogła wyjść na przód (49:52). Ciut lepiej w końcówce trzeciej kwarty wyglądali gospodarze po próbach z rzutów wolnych Leszczyńskiego, a także półdystansie Dominiaka. W ten sposób po 30 minutach mecz zaczął się od „zera” (54:54).

Ekipy w decydującej kwarcie wymieniały się ciosami, a także prowadzeniem. Ponownie parę „oczek” więcej zainkasowali gracze ŁKS-u przy dobrych interwencjach Kulona, a także Maćkowiaka (66:60). Jednak dwukrotnie zza łuku celnie przymierzył Dłoniak, doprowadzając do wyrównania. Ważne trafienia Wojciechowskiego, Kulona oraz Leszczyńskiego jeszcze raz dały kilkupunktowe prowadzenie na korzyść łódzkiego klubu (73:66). Inowrocławianie do końcowej syreny niewiele mogli zrobić. Ostatecznie ŁKS Coolpack Łódź wygrał z niepokonaną jak dotąd KSK Ciech Notecią Inowrocław 77:70.

Dla zwycięzców 17 punktów, 6 zbiórek i 6 asyst dał Norbert Kulon. Dla Noteci 34 punkty i 5 zbiórek odnotował Jakub Dłoniak.

fot. Dawid Figura
Kamil Wróbel

About Author

One thought on “ŁKS ogrywa niepokonaną Noteć

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *