Suzuki 1 Liga: Lublinianie zgasili Znicza

W jedynym niedzielnym spotkaniu kończący 3.serię meczów w rozgrywkach Suzuki 1 Liga Koszykówki Mężczyzn, AZS UMCS Start Lublin zgasił na własnym boisku Znicz Basket Pruszków 103:64.

AZS UMCS Start Lublin – Znicz Basket Pruszków 103:64

• O końcowym wyniku pojedynku koszykarzy AZS UMCS Start Lublin przesądzili już po pierwszych dwudziestu minutach. Lublinianie grający z mocnym wsparciem zawodników z ekstraklasy m.in.: Damian Jeszke, Roman Szymański bardzo dobrze otworzyli premierową odsłonę. Po punktach spod kosza Mikołaja Stopierzyńskiego i wsadzie Romana Szymańskiego było 12:0. Pierwsze punkty dla Znicza zobaczyliśmy dopiero w piątej minucie, gdy spod kosza pocelował Błażej Sowa. Pruszkowianie w następnym fragmencie nieco zmniejszyli przewagę gospodarzy po półdystansie Łukasza Bodycha i trójka wspomnianego wcześniej Błażeja Sowy. Pierwsza odsłona zakończyła się wynikiem 21:14 dla lublinian.
  • Następna kwarta jedynie na początku była całkiem wyrównana, lecz z minuty na minutę podopieczni Przemysława Łuszczewskiego przejęli inicjatywę – zespołowe granie i podział punktowy na wielu zawodników sprawił, że po pierwszej połowie gracze w białych strojach wygrywali różnicą 18 punktów (47:29). Druga dwudziestka to zdecydowana dominacja koszykarzy z Koziego Grodu, którzy raz po raz trafiali do kosza wyłączywszy pomału z gry Adriana Sulińskiego. Koszykarze z Pruszkowa już nie mieli jak tych ciosów zatrzymać.
  • Najlepiej punktującym zawodnikiem w lubelskim zespole był Bartłomiej Pelczar – autor 19 punktów i 7 asyst. Po 18 punktów dołożyli Mikołaj Stopierzyński i Karol Obarek. Po stronie Znicza najlepiej zaprezentował się Szymon Walczak, który zakończył mecz z dorobkiem 19 punktów. Adrian Suliński dołożył z ławki 10 „oczek”. Tyle samo punktów (10) i 11 zbiórek zdobył Łukasz Bodych, zaliczając double-double.