Podbili gród Syrenki

Dwudziesta pierwsza seria spotkań Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn rozpoczęła się w Warszawie. SKS Fulimpex Starogard Gdański pokonał na wyjeździe KKS Polonię Warszawa 97:73.

KKS Polonia Warszawa – SKS Fulimpex Starogard Gdański 73:97 Statystyki

Pierwsze fragmenty premierowej odsłony należały do ekipy Jakuba Pendrakowskiego, która po trafieniach Erica Williamsa Jr. prowadziła 8:4. Starogardzianie umieli zareagować skutecznymi rozwiązaniami z gry Wojciecha Czerlonko, a także Filipa Siewruka, które doprowadziły do wyrównania (11:11). Potem korzystny rezultat dla stołecznych trzymali celnymi rzutami Damian Cechniak oraz Michał Oleksy, ale skutecznymi wejściami pod tablicę odpowiadali Mikołaj Kurpisz i Filip Siewruk. Dzięki punktom z rzutów wolnych Jakuba Parzeńskiego, a także lay-upowi Adriana Kordalskiego, SKS prowadził po 10 minutach 22:19.

W następnej części do przeciwników starali się łapać kontakt Michał Kierlewicz, a także Marcin Dutkiewicz. Jednak precyzyjnymi ripostami pod tablicami reagowali Damian Janiak oraz Wojciech Czerlonko. Po kolejnych łatwych punktach skrzydłowego, Kociewskie Diabły odskoczyły na dziewięć punktów (23:32). Dużo później Michał Wojtyński odwdzięczył się sześcioma zdobytymi punktami z rzędu, zmniejszając zaległości Polonii do trzech „oczek” (32:35). Dzięki punktom z pomalowanego pola Benjamina Didiera-Urbianiaka, a także trójce Filipa Siewruka, Duma Kociewia prowadziła po pierwszej połowie w Warszawa 41:34.

DRUGA POŁOWA

Po przerwie rezultat dla przyjezdnych podwyższyły celne rzuty Parzeńskiego i Stewarta (37:48). Warszawianie szukali alternatywnych rozwiązań w postaci efektownej paczki Cechniaka czy też łatwych wejść pod obręcz Pełki i Kuźkowa. Efektownie z góry odpowiedział za parę chwil także Jakub Parzeński, a po udanych akcjach Samira Stewarta i Bartosza Majewskiego, goście znów odskoczyli na dwucyfrowe prowadzenie. Następnie Kuźkow, Kierlewiczi Williams Jr. zmniejszali zaliczkę starogardzian jak tylko mogli. Ostatecznie po rzutach wolnych Kordalskiego i półdystansie Czerlonko, Kociewskie Diabły wygrywały po tej dyszce dwunastoma punktami (56:68).

Prawdziwy kunszt w ofensywie gości zobaczyliśmy w ostatniej części, gdy zza łuku trafiali Stewart i Didier-Urbaniak. Pojedynczymi zrywami starali się reagować Cechniak, Kuźkow i Osiński, ale swą kapitalną robotę wykonywali Didier-Urbaniak, a także Siewruk. Starogardzianie w pełni kontrolowali końcowe fragmenty widowiska, wygrywając ostatecznie w Stolicy 97:73.

Dla SKS-u, 17 punktów, 6 zbiórek i 6 asyst dał Wojciech Czerlonko. Dla Polonii 16 punktów zainkasował Przemysław Kuźkow.

fot. Paweł Stepnowski
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *