Miasto Szkła pokonuje Polonię

Miasto Szkła Krosno po znakomitej grze w ostatniej partii pokonują KKS Polonię Warszawa 93:74 w sobotnim meczu 18.kolejki zaplecza ekstraklasy.

Miasto Szkła Krosno – KKS Polonia Warszawa 93:74 Statystyki

Lepszy początek rywalizacji mieli krośnianie, którzy po punktach spod tablicy Szymona Sobiecha oraz rzutach wolnych Patryka Stankowskiego prowadzili pięcioma punktami. Zaległości w późniejszym czasie nadrobił Jakub Osiński, a dzięki efektownej paczce Damiana Cechniaka oraz trójce Marcina Dutkiewicza, Polonia wyszła na przód (11:13). Do końca premierowej odsłony zespoły mocno wymieniały się ciosami. Trzypunktowy rzut Aleksandra Griszczuka zamknął pierwszą część zawodów, po której Szklany Team minimalnie prowadził 22:21.

Stołeczną ekipę w kolejnej części wyprowadziły na przód punkty z gry Michała Kierlewicza. Jednak po celnych akcjach Mylesa Rasnicka oraz Michała Jankowskiego gospodarzom udało się uciec na dwa posiadania (32:28). W następnym fragmencie gry trafienia Przemysława Kuźkowa, a także wolne Jakuba Osińskiego i Maksymiliana Motela pozwoliły jeszcze raz dać prowadzenie przyjezdnym (36:39). Wyrównany bój trwał do końcowych fragmentów pierwszej połowy. Dzięki rzutom wolnym Przemysława Wrony oraz półdystansowi Mylesa Rasnicka, Miasto Szkła prowadziło po 20 minutach 45:44.

Równorzędną rywalizację zobaczyliśmy także po dłuższej pauzie, w której żadna ze stron nie objęła znacznego prowadzenia. Korzystny wynik dla gospodarzy trzymali Stankowski, Sobiech i Rasnick. Natomiast po drugiej stronie parkietu skutecznie deficyt odrabiali Kuźkow, Cechniak oraz Pietras. Dopiero pod koniec tej kwarty podopiecznym Edmundsa Valeiko udało się uciec na parę „oczek” dzięki celnym koszom Jankowskiego, Zagórskiego i Sobiecha. W ten sposób po trzeciej dyszce krośnianie wygrywali 65:58.

W decydującej części gospodarze pomału zaczęli budować swoją dwucyfrową przewagę po kolejnych celnych rzutach Jankowskiego (72:60). Pojedynczymi zagraniami starali się rehabilitować Cechniak, a także Kierlewicz. W ważnych chwilach miejscowi mogli liczyć na punkty Jankowskiego, Rasnicka oraz Zagórskiego. Ostatecznie Miasto Szkła Krosno pokonało po raz drugi w obecnej kampanii KKS Polonię Warszawa 93:74.

Dla Miasta Szkła 22 punkty rzucił Michał Jankowski. Dla Polonii po 12 „oczek” rzucili Jakub Osiński oraz Michał Kierlewicz.