Miasto Szkła wygrywa na Czajczej!

Udany wyjazd do Wrocławia zalicza Miasto Szkła Krosno! W sobotnie popołudnie podopieczni Edmundsa Valeiko pokonali na wyjeździe WKK Active Hotel Wrocław 77:71.

WKK Active Hotel Wrocław – Miasto Szkła Krosno 71:77 Statystyki

Początkowo zawody były dość zacięte, a zespoły co chwila zmieniały się na prowadzeniu. Na celne akcje Jakuba Koelnera i Jakuba Patoka równie skutecznie reagowali Radosław Trubacz, Przemysław Wrona i Patryk Stankowski. Po efektownej paczce z góry Szymona Sobiecha, goście po ponad połowie premierowej odsłony mieli przewagę jednego posiadania (10:12). Potem Hubert Łałak i Maksymilian Zagórski starali się zwiększyć dystans nad gospodarzami, ale ich plan pokrzyżowały trafienia Jakuba Koelnera i Mikołaja Kowalczyka. Po tej części krośnianie prowadzili 21:19.

W następnej ćwiartce wrocławianom udało się wyjść na wyższe prowadzenie, gdy łatwe punkty spod tablicy zdobywali Matusiak i Koelner, a akcję 2+1 zaliczył Kowalczyk (28:23). Później celną trójką odpowiedział Myles Rasnick, a następnie stan rywalizacji wyrównał rzutami wolnymi Maksymilian Zagórski. W końcówce pierwszej połowy zespoły na dobre rozhulały się w ofensywie, a także przekazywały sobie z rąk do rąk prowadzenie. Pierwszą połowę ustalił trójką Patryk Rosołowski, dając WKK po 20 minutach dwupunktową zaliczkę (41:39).

Punkty z pola trzech sekund Wrony przy wsparciu Jankowskiego i Zagórskiego pozwoliły w następnej części dać krośnianom inicjatywę. Później było znacznie lepiej, bo krośnianie zaczęli dokładać szczelniejszą obronę, z którą miejscowi sobie nie radzili. Po trafieniu zza łuku Rasnicka i fajnych zagraniach Zagórskiego i Łałaka, przyjezdni odskoczyli na dwanaście punktów (46:58). Wrocławianie odpowiedzieli do końca tej partii 8-punktowym serialem, który po łatwym wejściu pod tablicę przez Joshuę Ashaolu dały przewagę dwóch posiadań dla Miasta Szkła.

Do remisu na początku decydującej części doprowadził dobrymi zagraniami Mikołaj Stopierzyński. Nieco później krośnieńska drużyna ponownie uzyskała kilkupunktową zaliczkę, gdy aktywnie łatwe punkty zdobywali Rasnick, Łałak i Zagórski. Dwucyfrowe prowadzenie dał dla przyjezdnych dwiema trójkami Michał Jankowski (62:74). Wrocławianie już niewiele mogli zmienić, aby wrócić do tego starcia. Ostatecznie Miasto Szkła Krosno zaliczyło udany wyjazd na Dolny Śląsk, wygrywając zawody 77:71.

Dla Miasta Szkła 19 punktów i 8 zbiórek uzyskał Maksymilian Zagórski. Dla WKK 16 punktów i 5 asyst dał Jakub Koelner.