Astoria pokonuje pelplinian

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz wygrywa sobotni mecz na szczycie w Pelplinie! Podopieczni Krzysztofa Szubargi wygrali na wyjeździe z Decką Pelplin 67:48.

Decka Pelplin – Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz 48:67 Statystyki

Ostatnio bydgoska Astoria bez Filipa Małgorzaciaka zaskakująco przegrała spotkanie z MKKS Żakiem Koszalin. Nieco inne nastroje panowały w Dece Pelplin, bo zawodnicy Dariusza Kaszowski wygrali wyjazdowy mecz z Sokołem Międzychód. W ten sposób przed pelplińskim zespołem otworzyła się szansa, aby tym zwycięstwem zrównać się z ekipami z czubu tabeli.

Bardzo dobrze zmagania rozpoczął Rohndell Goodwin, rozpoczynając od zdobycia siedmiu punktów z rzędu na swoje konto. Roman Janik oraz Patryk Kędel skutecznie reagowali na dobre zagrania Amerykanina, ale pod tablicami punktował Damian Jeszke (6:13). Tą samą bronią parę chwil później odpowiedział Michał Sadło, ale precyzyjnie wtórowali mu Filip Zegzuła oraz Szymon Kiwilsza. Dzięki trafieniu zza łuku Jakuba Stupnickiego, Astoria zasłużenie prowadziła po 10 minutach 20:12.

W drugiej części obie ekipy postawiły bardziej na umiejętną grę w defensywie, przez co skutecznych akcji mieliśmy jak „na lekarstwo”. Początkowo po następnych punktach Kędla i lay-upie Formelli, Decka miała dwupunktowy deficyt do Astorii. Przez następne siedem minut zmagań pelplinianie nie zdobyli już żadnego punktu, pudłując i popełniając błędy na potęgę. Długi przestój w grze miejscowych wykorzystali bydgoszczanie, którzy mogli liczyć na łatwe zdobycze punktowe Piotra Śmigielskiego, Szymona Kiwilszę, a także trójkę Michała Pluty. Po pierwszej połowie Astoria prowadziła w Pelplinie 30:18.

Po powrocie na parkiet „niemoc” pelplińskiej ekipy trwała nadal, zaś Astoria coraz bardziej się oddalała. Po łatwych punktach Kiwilszy, a także trójkach Goodwina i Pluta czarno-czerwoni osiągnęli pułap ponad 20 punktów (18:42). Bardzo zły fragment przerwały dopiero trójki Wojciecha Dzierżaka i Romana Janika, ale wciąż niezastąpiony był Rohndell Goodwin, dopisując do swoje konta następne pięć „oczek”. Swoje „trzy grosze” wnieśli też Damian Jeszke i Michał Pluta. W ten sposób po 30 minutach wiedzieliśmy, że Astoria tego zwycięstwa nie wypuści z rąk (32:56).

Niewiele zmian przyniosła decydująca partia, w której Mariusz Konopatzki oraz Wojciech Dzierżak poprawiali jedynie stan punktowy dla Decki. Natomiast po drugiej stronie parkietu rządził podkoszowy duet Jeszke-Kiwilsza. W ten sposób Astoria wygrała wyjazdowe spotkanie z Decką 67:48.

Bydgoszczanie znacznie lepiej odnajdywali drogę do kosza, trafiając na prawie 39% skuteczności z gry przy zaledwie 26,4% miejscowych, a także wygrywając tablicę (45-33) oraz grając zespołowo (20-11). Najwięcej dobrej roboty dla bydgoszczan zrobił Rohndell Goodwin, zdobywca 18 punktów i 6 zbiórek. Dla Decki 12 punktów i 4 zbiórki dał Patryk Kędel.