Michalski i Aleksandrowicz zagrają w Dzikach!

Antoni Michalski (19 lat, 199 cm) i Michał Aleksandrowicz (33 lat, 192 cm) to kolejni zawodnicy, którzy podpisali swoje kontrakty z Dzikami Warszawa.

Michalski w ubiegłym sezonie zadebiutował na pierwszoligowych parkietach, grając dla Znicza Basket Pruszków. 19-letni skrzydłowy pod okiem trenera Marcina Spychały zagrał w 12 meczach, notując średnio 4,4 punktu oraz 2,1 zbiórki. W 2019 roku zdobył wraz z UKS Gim 92 Ursynów Warszawa tytuł Mistrza Polski U16 w Zielonej Górze. Ponadto został wybrany MVP całego turnieju. Dotychczas grał w Warszawie oraz Gdyni.

Aleksandrowicz ostatnie lata spędził w Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz, z którą w 2019 roku wywalczył awans do Energa Basket Ligi. Dwa lata wcześniej również przyczynił się do awansu Legii Warszawa na ekstraklasowe parkiety. W ostatniej kampanii wystąpił w 21 spotkaniach w bydgoskim zespole, zdobywając łącznie 18 punktów. W swoim koszykarskim CV ma występy w Pruszkowie, Lublinie. Umowa z 33-letnim rzucającym została podpisana na dwa lata.

fot. info prasowe Dziki Warszawa
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *