Mikołaj Kurpisz na dłużej w Kotwicy. Kacper Mąkowski nadal u Trójkolorowych

Coraz więcej zespołów pierwszoligowych pomału zaczyna odkrywać swoich zawodników na kolejny sezon. W ciągu ostatnich 48 godzin sporo się wydarzyło. Przyszła pora na kolejne wydanie Suzuki 1 Ligi News.

Pierwszym koszykarzem, który przedłużył swoją przygodę z Sensation Kotwicą Kołobrzeg jest Mikołaj Kurpisz. 24-letni skrzydłowy będzie bardzo miło wspominał ubiegłą kampanię. W 43 spotkaniach notował średnio 9,1 punktu oraz 8 zbiórek. Kołobrzeżanie ubiegły sezon zakończyli na trzecim miejscu, pokonując w dwumeczu Weegree AZS Politechnikę Opolską. Relacje z tych spotkań możecie przeczytać, klikając w te linki:

DWUMECZ (MECZ NR 1)

DWUMECZ (MECZ NR 2)

Kacper Mąkowski i Artur Ziaja to następni zawodnicy, którzy w sezonie 2022/2023 będą bronić GKS Tychy. Mąkowski w ostatniej kampanii grał w 35 rywalizacjach, gdzie zdobywał średnio 8,9 punktu oraz 3 zbiórki. Natomiast Ziaja pokazał się w 24 bojach, gdzie łącznie rzucił 32 punkty. Z tyskim zespołem na kolejny sezon związali się wcześniej: Patryk Kędel, Piotr Wieloch, Patryk Stankowski, Maciej Koperski, Jakub Nowak i Andrzej Krajewski.

Patryk Wydra swój trzeci sezon rozegra w barwach AZS-u AGH Kraków. 24-letni rozgrywający wystąpił w 36 spotkaniach, notując średnio 7,2 punktu, a także 2,6 asysty. Przypomnijmy, że z krakowskim zespołem na kolejną kampanię umowę przedłużyli Paweł Zmarlak oraz Damian Dyrda.

Wiktor Kępka jest pierwszym graczem, który w przyszłym sezonie będzie grał dla AZS-u UMCS Start II Lublin. W ubiegłym sezonie 19-letni rzucający zagrał tylko w 9 meczach, gdzie zdobył łącznie 5 punktów. Większy angaż miał podczas finałowego turnieju Mistrzostw Polski do lat 19, gdzie w 10 meczach (włączając fazę ćwierćfinałową i półfinałową) notował 13,6 punktu, 5,1 asysty i 4,6 zbiórki. Ponadto Kępka został wybrany do najlepszej piątki finałowego turnieju.

Współpracę z BS Polonią Bytom na kolejny sezon przedłużył Karol Jagoda. 20-letni skrzydłowy na drugoligowych boiskach wystąpił w 41 meczach, gdzie inkasował średnio 10,2 punktu oraz 5,9 zbiórki. Natomiast z bytomskim zespołem pożegnał się Marcin Salamonik. 39-letni środkowy był jednym z liderów Polonii. W 32 rywalizacjach notował na jedno spotkanie 13,2 punktu, 9,3 zbiórki oraz 4,9 asyst.

fot. Sensation Kotwica Kołobrzeg

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *