Skuteczny odwet SKS-u nad Astorią

SKS Fulimpex Starogard Gdański zrewanżował się Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz! Podopieczni Miljana Curovicia pokonali bydgoską drużynę 82:70, robiąc kolejny krok w kierunku play-off.

SKS Fulimpex Starogard Gdański – Enea Abramczyk Astorii Bydgoszcz 82:70 Statystyki

W pierwszej części zawodów zespoły na przemian wychodziły na prowadzenie. Dobre wejście w spotkanie mieli Szymon Kiwilsza, Filip Małgorzaciak, a także Jakub Ulczyński. Natomiast w ekipie gospodarzy sprawnie odpowiadali Jakub Parzeński oraz Wojciech Czerlonko. Trochę później celnymi trójkami popisali się Bartosz Majewski, Piotr Lis, a także Andre Walker. Finalnie po łatwych punktach spod obręczy Mikołaja Kurpisza, SKS minimalnie prowadził 17:15.

Dziesięciopunktowy serial Kociewskich Diabłów otworzył drugą ćwiartkę widowiska, która po zagraniach Samira Stewarta dała im dwanaście punktów w zapasie. Trochę później bydgoską drużynę starali się trzymać w grze Walker oraz Kiwilsza. Jednak starogardzianie grali bardziej zespołowo, utrzymując po trafieniach Filipa Siewruka i Jakuba Parzeńskiego dwucyfrowy dystans po pierwszej połowie (39:27).

Po dłuższej przerwie wypracowaną przewagę dla Dumy Kociewia starali się trzymać Stewart, Czerlonko oraz Siewruk, ale skutecznie ripostował z gry Walker. Po jego drugiej z rzędu celnej próbie zza łuku, Astoria miała do odrobienia dziewięć punktów. Później do punktującego Samira Stewarta dołączyli Benjamin Didier-Urbaniak oraz ponownie Filip Siewruk. Natomiast w bydgoskiej ekipie do nieźle dysponowanego Andre Walkera swoje „trzy grosze” dopisał Michał Pluta. Ostatecznie po kolejnym koszu Czerlonko, gospodarze mieli po 30 minutach 14-punktowy zapas.

Niewiele zmian przyniosła ostatnia dyszka, w której gospodarze kontrolowali przebieg meczu. Kluczowe okazały się celne trójki Filipa Siewruka oraz Benjamina Didiera-Urbaniaka, które postawiły kropkę nad „i” w tej potyczce. Kociewskie Diabły wygraną z Astorią 82:70 przesunęły się aktualnie na 6.pozycję, robiąc krok w stronę najlepszej ósemki. Bydgoszczanie po tej porażce oddalają się od gry o wyższe rozstawienie po rundzie zasadniczej. Samir Stewart dał dla swojej ekipy 21 punktów i 8 asyst. Dla Astorii 19 punktów trafił Andre Walker.

fot. Kociewski Sport
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *