Pełna dramaturgia w Krakowie! Decka lepsza od AGH!

Nerwowa końcówka w Krakowie! Decka Pelplin wykonała ogromny krok w stronę fazy play-off! W sobotnim meczu 33.kolejki na zapleczu ekstraklasy pelplinianie pokonali AZS AGH Kraków 88:84

AZS AGH Kraków – Decka Pelplin 84:88 Statystyki

Udane wjazdy pod tablicę Damiana Ciesielskiego i Thomasa Davisa otworzyły wynik spotkania na korzyść Decki (0:5). Pierwsze punkty dla miejscowych zdobył z pola trzech sekund Patryk Wydra, ale z tej samej broni skorzystali potem Davis oraz Wińkowski. Po jeszcze jednym udanym wjeździe pod tablicę Ciesielskiego przewaga gości wynosiła już 12 „oczek” (2:14). Gospodarze mieli kłopoty z rozbiciem defensywy rywali, ale w końcu złą passę w ataku krakowskiej ekipy przerwali Paweł Zmarlak oraz Jan Śmiglak, trafiając spod kosza (7:15). Jednak lepszą końcówkę pierwszej ćwiartki mieli pelplinianie. Udane zagrania Davisa, Kulisa, a także wolne Dzierżaka pozwoliły gościom wypracować po 10 minutach 13-punktowe prowadzenie (9:22).

W kolejnej partii dobrą grę w ataku kontynuowali Dawid Sączewski, a także Thomas Davis. Po kolejnych punktach z wolnych Amerykanina oraz Mateusza Kulisa przewaga Decki wyniosła już 20 punktów (13:33). Miejscową ekipę do pojedynku poderwała na moment trójka Wydry, ale w ripoście spod kosza trafiali Kulis oraz Sączewski (16:37). Późniejsze trójki Zmarlaka, Wydry, a także efektowna paczka Sobiecha odrobiła część dystansu do graczy z Kociewia (27:41). Pokrótce sytuację opanowali Kulis oraz Konopatzki, dając następne „oczka” dla zespołu z Pelplina. Dobry fragment gry Zmarlaka, a także trójka na zamknięcie drugiej kwarty Śmiglaka dały do przerwy trzynastopunktową zaliczkę dla przyjezdnych (37:50).

Trzecią część widowiska otworzyło udane wejście pod tablicę Zmarlaka. Jednak parę chwil później po obu stronach widzieliśmy lepszą pracę w obronę aniżeli precyzyjne ataki. Po punktach spod tablicy Krystiana Tyszki, Decka wciąż trzymała trzynastopunktowy dystans nad Akademikami z Krakowa (41:54). Pokrótce trafieniami z dystansu poczęstowali rywali Damian Dyrda oraz Patryk Wydra. Po wykorzystanych wolnych przez Dyrdę, AGH tracił już siedem punktów do Decki (49:56). Za moment krakowscy akademicy tracili cztery „oczka” do gości, gdy znów zza łuku przymierzył Wydra. Sytuację pelplińskiego zespołu uspokoiły na punkty Dzierżaka i Kulisa (52:60). Ostatecznie trzypunktowe trafienie Dyrdy dało po trzeciej części 6-punktowe prowadzenie dla Decki (56:62).

W czwartej kwarcie zespoły szły kosz za kosz. Krakowskich akademików znów na cztery punkty przybliżyły – akcja „and one” Wydry oraz lay-up Zmarlaka (62:66). Sprawy w swoje ręce wzięli potem Ciesielski oraz Davis. Po ich trafieniach koszykarze z Kociewia odskoczyli na dziesięć punktów (62:72). Grę miejscowej drużyny trzymał Wydra, ale precyzyjnie ripostowali mu Dzierżak i Kulis (67:79). Do walki o zwycięstwo krakowską drużynę poderwały trafienia spod tablicy Abdelaala i Śmiglaka. Po trafieniu zza linii 6,75m Zmarlak, AGH tracił sześć „oczek” do swych oponentów (74:80). Czteropunktowa akcja (3+1) Zmarlaka sprawiła, że Akademicy z Krakowa mieli już trzypunktowy deficyt do swoich rywali (78:81).

Potem dostaliśmy festiwal rzutów osobistych z obydwu stron. Na dwa celne rzuty wolne Dyrdy, tą samą ilością popisał się Dzierżak (80:84). Udane zagranie pod obręcz Zmarlaka dało na 16,9 sekundy jedynie jedno posiadanie na korzyść podopiecznych Przemysława Łuszczewskiego (82:84). W następnych akcjach na celne Sączewskiego spod kosza trafił Wydra. Finalnie wynik spotkania ustalił wolnymi Davis. Ostatecznie Decka Pelplin pokonała AZS AGH Kraków 88:84.

Dla zwycięzców 18 punktów, 8 zbiórek i 5 asyst zdobył Thomas Davis. Dla AGH 29 punktów rzucił Patryk Wydra.