Górnik liderem zaplecza, spokojne zwycięstwo Kotwicy!

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych domowym zwycięstwem z GKS-em Tychy został najlepszym zespołem po rundzie zasadniczej. Sensation Kotwica Kołobrzeg bez większych problemów rozprawiła się na wyjeździe z BS Polonią Bytom.

BS Polonia Bytom – Sensation Kotwica Kołobrzeg 77:107 Statystyki

Kołobrzeżanie wygrali wszystkie cztery odsłony w wyjazdowej potyczce w Bytomiu, oddając jedynie raz prowadzenie gospodarzom. Doskonałe zagrania Patryka Pułkotyckiego i Damiana Pielocha dały na początku rywalizacja dwucyfrową zaliczkę dla „Czarodziejów z Wydm” (3:15). Później za nadrabianie strat zabrali się miejscowi, którzy po akcjach Patryka Wieczorka i punktach spod kosza Alphonso Willisa wyszli nawet na cztery „oczka” do przodu (25:21). Dwie trójki Jamesa Washingtona przywróciły inicjatywę dla Kotwicy, a później kolejne celne próby zza łuku dokładali Damian Pieloch, Paweł Dzierżak i Nikodem Klocek. Tę samą broń zastosował Marek Piechowicz, trzymając kontakt z przeciwnikami. Ostatecznie dzięki trafieniom Dzierżaka i Washingtona Kotwica miała po 20 minutach dziesięć punktów w zapasie (40:50).

Po przerwie przyjezdni z Kołobrzega przejęli inicjatywę, a sporo dobrego wniosły trafienia duetu Washington-Pieloch. W ostatniej części bardzo dobry koncert kołobrzeskiej drużyny kontynuowali Śmigielski, Dzierżak i Klawa. Ostatecznie Sensation Kotwica Kołobrzeg zasłużenie wygrała w Bytomiu 107:77, trafiając 17 trójek na 43% skuteczności.

Dla przyjezdnych 20 punktów i 6 zbiórek rzucił Damian Pieloch. Dla Polonii 18 „oczek” rzucił Marek Piechowicz. Kołobrzeżanie z bilansem 20 zwycięstw i 13 porażek okupują 6. lokatę, a BS Polonia z 9-24 są na 16. pozycji.

Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych – GKS Tychy 77:60 Statystyki

Wałbrzyszanie udanym rewanżem z GKS-em Tychy przypieczętowali „pole position” przed najważniejszą częścią sezonu. Gospodarze dzięki fenomenalnej premierowej odsłonie wygranej różnicą osiemnastu „oczek” (28:10) mogli spokojnie kontrolować wydarzenia na parkiecie. Trzy pozostałe kwarty były znacznie wyrównane, a przed końcem drugiej kwarty po punktach spod tablicy Bartosza Chodukiewicza i wolnych Kacpra Mąkowskiego, GKS zmniejszył dystans do Górnika do sześciu punktów (41:35). Do przerwy udane zagrania Arinzy Chidoma dały +14 w kierunku wałbrzyskiej drużyny. Po dłuższej pauzie Górnik mógł jedynie odliczać ostatnie sekundy do przypieczętowania pierwszego miejsca w sezonie regularnym.

Dla wałbrzyszan 19 punktów i 7 zbiórek uzyskał Arinze Chidom. Dla Trójkolorowych 16 „oczek” zapisał na swoje konto Piotr Wieloch. Tyszanie, aby zachować przewagę własnego parkietu muszą najbliższą potyczkę z Politechniką Opolską wygrać.