Politechnika Opolska lepsza od poznańskiej Enei

W niedzielnej potyczce 26. kolejki meczów Suzuki 1.Ligi Mężczyzn Weegree AZS Politechnika Opolska pokonuje przed własną publicznością Eneę Basket Poznań 96:86. Dla podopiecznych Roberta Skibniewskiego jest to piętnaste zwycięstwo w obecnej kampanii i następny krok w stronę najważniejszej części sezonu.

Weegree AZS Politechnika Opolska – Enea Basket Poznań 96:86 Statystyki

Osiem punktów zdobytych z rzędu przez Adama Kaczmarzyka pozwoliło gospodarzom po 180 sekund prowadzić 8:5. Później pozytywny wynik podwyższyli celnymi koszami Mikołaj Ratajczak, a także Hubert Pabian. W poznańskim obozie za odrabianie start wziął się Wojciech Fraś, ale w zespole gospodarzy równie skutecznie odpowiadali Michał Kroczak, a także Marcel Kapuściński. Pierwszą kwartę zamknęły celne lay-upy Artura Mielczarka i Michała Wielechowskiego. W ten sposób siedem „oczek” więcej mieli opolanie (23:16).

Przyjezdni dzięki trójce Marcina Tomaszewskiego, a także punktom Jakuba Andrzejewskiego i Bartosza Ciechocińskiego zbliżyli się do gospodarzy na trzy punkty (26:23). Jednak późniejsze trafienia spod tablicy Jakuba Kobla, Huberta Pabiana oraz Marcina Kowalczyka pozwoliły miejscowym uciec na osiem punktów (35:27). Poznańską ekipę w kontakcie z gospodarzami trzymały celne rzuty wolne Frasia i Tomaszewskiego. Zawodnicy Politechniki trzymali kilkupunktową przewagę, prowadząc do przerwy 42:37.

DRUGA POŁOWA

Po zmianie stron dostaliśmy niezły spektakl w ataku z obu stron. Na skuteczne rzuty Kowalczyka i Kaczmarzyka solidnie odpowiadali akcjami „and one” Fraś i Tomaszewski. Później do genialnie punktującego Kaczmarzyka dołączył Pabian, a w poznańskiej ekipie wciąż brylował Tomaszewski. Po jego trzypunktowym rzucie znów Enea miała trzypunktowy deficyt do graczy z Opola (63:60). Pod koniec tej partii miejscowi zainkasowali serial jedenastu punktów pozwalający im prowadzić po 30 minutach 74:62.

Zawodnicy Przemysława Szurka na początku czwartej kwarty szukali sposobu na nawiązanie rywalizacji z gospodarzami dzięki celnym koszom Wielechowskiego i Frasia. W opolskim zespole nie zawodził Kroczak we współpracy z Jodłowskim i Skibą. Dwucyfrową przewagę dla miejscowych trzymali Kaczmarzyk, Kobel, a także Pabian. Rywalom zabrakło czasu oraz sposobu na odrobienie tej różnicy. Koniec końców Weegree AZS Politechnika Opolska pokonała Eneę Basket Poznań 96:86.

Dla zwycięzców 26 punktów rzucił Adam Kaczmarzyk, a Jakub Kobel prócz 9 punktów rozdał 11 asyst i 5 przechwytów. Dla pokonanych 27 punktów i 10 zbiórek zaaplikował Wojciech Fraś.

fot. Weegree AZS Politechnika Opolska
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *