Politechnika Opolska pokonuje GKS

To był ostatni mecz Suzuki 1.Ligi w 2022 roku! W piątkowej potyczce otwierającej 17. serię gier Weegree AZS Politechnika Opolska wygrało z GKS-em Tychy 88:73.

Weegree AZS Politechnika Opolska GKS Tychy 88:73 STATYSTYKI

Po dość wyrównanym początku rywalizacji wyższe prowadzenie uzyskali podopieczni Roberta Skibniewskiego. Trzypunktowe rzuty Marcina Kowalczyka, Jakuba Kobla, a także Huberta Pabiana pozwoliły miejscowym odskoczyć na jedenaście punktów w połowie premierowej odsłony (18:7). Potem do głosu doszli Trójkolorowi za sprawą trafień: Karola Kamińskiego, Piotra Wielocha i Patryka Stankowskiego. Jednak opolanie dzielnie trzymali dwucyfrową przewagę po następnych „oczkach” Pabiana. Tyszanie odrobili do końca tej części cztery punkty dzięki rzutom wolnym Kacpra Mąkowskiego, Patryka Kędla i Macieja Koperskiego. Rezultat po 10 minutach – 28:22 dla Weegree.

Punkty spod tablicy Mąkowskiego i trójka Kamińskiego przybliżyły tyską drużynę po upływie trzech minut drugiej kwarty na trzy „oczka” do graczy z Opola (30:27). Gospodarze zdołali uciec na większy dystans, gdy skuteczne trafiali Pabian oraz Kobel. Kolejne punkty spod tablicy Pabiana, a także Kamila Białachowskiego dały już 12-punktowy bufor bezpieczeństwa dla miejscowych (43:31). Znów lepszą końcówkę partii numer dwa mieli Trójkolorowi, gdy uaktywnił się Kamiński przy wsparciu Koperskiego, Mąkowskiego i Nowakowskiego. Pierwsza połowa skończyła się sześciopunktowym prowadzeniem dla zawodników w białym trykocie (48:42).

Korzystny wynik dla gospodarzy podwyższył na początku trzeciej kwarty Pabian, ale spod trumny celnie trafiali Karol Nowakowski, Patryk Stankowski i Karol Kamiński. Później doświadczony skrzydłowy Politechniki Opolskiej dołożył skuteczną trójkę, dając swojej ekipie 9-punktowe prowadzenie (58:49). Następny fragment gry należał do tyszan, którzy po trójce Mąkowskiego i wolnych Koperskiego mieli stratę jednego posiadania do włodarzy spotkania. Chwilę oddechu dla miejscowej ekipy dali Adam Skiba, a także Jakub Kobel. Dzięki celnym koszom Kędla mieliśmy po 30 minutach otwarty wynik. Gracze Politechniki Opolskiej mieli dwa punkty więcej od GKS-u Tychy (67:65).

W ostatniej części spod obręczy trafił Mikołaj Ratajczak, ale skutecznie zza łuku ripostował Kamiński. Potem gra tyskiego zespołu zaczęła się sypać, co było wodą na młyn dla zawodników w białych strojach. Świetny okres w ataku Skiby pozwolił opolskiej drużynie odskoczyć na trzynaście punktów. Złą passę w ofensywie przerwali Koperski i Mąkowski, ale było za późno na odrabianie deficytu. Trójka Ratajczaka zamknęła całe widowisko, dając ostatecznie zwycięstwo Weegree AZS Politechnice Opolskiej 88:73.

Hubert Pabian był wyróżniającym się zawodnikiem Politechniki Opolskiej, aplikując 25 punktów i 5 zbiórek. Dla GKS-u 19 punktów zdobył Karol Kamiński.