Polonia dała srogą lekcję basketu AGH-owi

KKS Polonia Warszawa z wysokim zwycięstwem nad AZS-em AGH Kraków! W środowym spotkaniu na warszawskim Kole, koszykarze Jakuba Pendrakowskiego pokonali krakowskich akademików 108:83

KKS Polonia Warszawa — AZS AGH Kraków 108:83 Statystyki

Warszawianie świetnie rozpoczęli rywalizację z krakowskim zespołem. Dzięki dobremu fragmentowi w grze Przemysława Kuźkowa, Polonia już po 180 sekundach prowadziła 12:2. Odrobinę później przewaga „Czarnych Koszul” była jeszcze większa, bo po efektownych paczkach Damiana Cechniaka, a także trójkach Adama Lisewskiego i Przemysława Kuźkowa było 26:5. Dorobek punktowy dla krakowskich akademików poprawiali Rafał Komenda oraz Damian Ciesielski. Po tej części Polonia prowadziła 34:12.

W następnej kwarcie Komenda oraz Ciesielski próbowali w jakikolwiek sposób podreperować wynik akademickiej ekipy. Jednak w zespole miejscowych skutecznie założenia przedmeczowe realizowali Kuźkow, Kierlewicz oraz Williams. Po późniejszych punktach Motela oraz Kuźkowa, stołeczni mieli w zapasie 30 punktów (52:22). Niewiele zmian przyniosła końcówka pierwszej połowy, którą warszawianie w pełni kontrolowali. Łatwe punkty z pola trzech sekund Bartłomieja Pietrasa dały po pierwszej połowie widowiska wysokie prowadzenie Polonii – 65:30.

Swoją dominację stołeczni zaznaczyli też po zmianie stron, otwierając ją od serialu 11:1. Później swoje „pięć minut” wykorzystywali produktywnie przyjezdni, którzy mogli liczyć na udane próby Mateusza Orłowskiego. Warszawianie w następnych akcjach mogli liczyć na dobre zagrania ze strony Erica Williamsa. Jednak po przeciwnej stronie skutecznie ripostowali Jan Piliszczuk, a także Mateusz Orłowski. Finalnie po łatwych punktach Jakuba Osińskiego, „Czarne Koszule” prowadziły po 30 minutach 86:50.

W ostatniej kwarcie krakowianie mogli jedynie rozmiar porażki, co skutecznie robili Mateusz Orłowski, Damian Ciesielski. Granicę 100 punktów dla polonistów przekroczył Michał Kierlewicz. W ten sposób KKS Polonia Warszawa rozgromiła AZS AGH Kraków 108:83.

Dla Polonii 18 punktów i 4 zbiórki dał Przemysław Kuźkow. Dla krakowskiej ekipy 23 punkty rzucił Damian Ciesielski