PolskaStrefaInwestycji i KGHM BC zagrają o Mistrzostwo Polski!

PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. oraz KGHM BC Polkowice po raz drugi okazały się lepsze od swoich oponentek. W ten sposób dwa najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej stoczą decydujący bój o Mistrzostwo Polski. Pierwszy mecz finałowy w Orlen Basket Lidze Kobiet już 12 marca.

1KS Ślęza Wrocław – KGHM BC Polkowice 77:98 Statystyki

Tym razem obyło się bez większych emocji, które ekipy zafundowały nam podczas pierwszego półfinałowego spotkania w Polkowicach. Zawodniczki Karola Kowalewskiego zbudowały swą wyraźną przewagę już w premierowej odsłonie (31:14). Ze znakomitej strony zaprezentowały się m.in. Weronika Gajda, Brianna Fraser, a także Emilia Kośla. „Pomarańczowe” w następnych częściach jedynie kontrolowały wydarzenia we Wrocławiu, powiększając swoją dwucyfrową zaliczkę. Ostatecznie polkowiczanki bardzo pewnie wygrały zawody 98:77 i po raz dziesiąty w swojej historii zameldowały się do finału tych rozgrywek. Dla przyjezdnych 21 punktów i 5 zbiórek zainkasowała Brianna Fraser. Dla gospodyń 27 punktów, 7 zbiórek i 4 asysty dała Angel Baker.

VBW Arka Gdynia – PolskaStrefaInwestycji Enea AJP Gorzów Wlkp. 66:73 Statystyki

Bardziej zacięty bój zobaczyliśmy w Gdyni, gdzie koszykarki Arki po pierwszej połowie miały szansę na doprowadzenie do decydującego meczu w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki przyzwoitej dyspozycji Rennie Davis, a także Kamili Borkowskiego, gospodynie prowadziły po 20 minutach 37:34. Zmiana ról nastąpiła po dłuższej pauzie, gdy po trafieniach Eleny Tsineke, Chloe Bibby, a także trójce Wiktorii Kuczyńskiej to gorzowianki objęły prowadzenie. Później w czwartej kwarcie sytuację próbowały zmienić Wrzesiński, Cowling oraz Davis, doprowadzając po czterech minutach decydującej części do wyrównania (63:63). Finalnie dzięki punktom z rzutów wolnych Bibby oraz Tsineke, gorzowianki po raz czwartej w swej historii awansowały do finałowej rozgrywki, ogrywając Arkę 73:66. Chloe Bibby skończyła mecz ze zdobyczą double-double (22 punktów i 11 zbiórek), podobnie jak Weronika Telenga (10 punktów i 13 zbiórek). Dla gospodyń 21 punktów, 6 zbiórek i 6 asyst zaaplikowała Rennie Davis.

W ten sposób dwa najlepsze zespoły po rundzie zasadniczej spotkają się w tegorocznym finale Orlen Basket Ligi Kobiet. Finałowa seria między tymi zespołami miała miejsce pięć lat temu, gdy polkowiczanki wygrały z gorzowiankami w trzech spotkaniach. Jak tym razem potoczy się historia w dobiegającej do końca kampanii 2023/2024? Dowiemy się już wkrótce.