Reid bohaterem Politechniki!

Dobra passa Weegree AZS Politechniki Opolskiej trwa w najlepsze! Podopieczni Roberta Skibniewskiego w pierwszym meczu ćwierćfinałowym pokonali na wyjeździe Enea Abramczyk Astorię Bydgoszcz 81:79.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Weegree AZS Politechnika Opolska 79:81 Statystyki (0-1)

Opolska ekipa rozpoczęła widowisko w Bydgoszczy z wysokiego C, bo po łatwych punktach spod tablicy Kareema Reid’a, Michała Jodłowskiego i Jakuba Kobla prowadzili 8:0. Gospodarze reagowali dobrymi zagraniami Szymona Kiwilszy, ale skutecznie poczynał pod tablicami Kareem Reid. Po następnych punktach Amerykanina przy wsparciu Jodłowskiego, goście odeszli na jedenaście punktów (9:20). Straty do końca tej partii nadrabiali Jakub Ulczyński, a także Jakub Stupnicki. Celna trójka 19-letniego play-makera sprawiła, że Politechnika po pierwszej części prowadziła jedynie 23:19.

W następnej kwarcie przyjezdni wrócili do dwucyfrowej zaliczki głównie za sprawą trafień Kobla, Reid’a i Jodłowskiego. Miejscowi zareagowali udanymi rzutami Damiana Jeszke, Piotra Wińkowskiego i Mateusza Kaszowskiego, które niemal odrobiły wszystkie straty (31:32). Odrobinę później gościom ponownie udało się uciec na parę punktów po trójce Kobla oraz zagraniu „and one” Jodłowskiego. Rezultat próbowali zmienić Szymon Kiwilsza i Filip Małgorzaciak. Ostatecznie po efektownej paczce Jodłowskiego na przerwę w lepszych nastrojach udali się koszykarze Politechniki, prowadząc po 20 minutach 45:38.

Na pierwsze punkty w drugiej połowie czekaliśmy przez prawie trzy minuty. Wówczas dwukrotnie zza łuku przymierzył Dominik Rutkowski, ale sprawnie wtórowali mu Damian Jeszke, a także Andre Walker. Odrobinę później swoje okazje wykorzystał Jakub Kobel do zdobycia dla opolskiej ekipy następnych punktów. Po trójce Michała Lisa, Politechnika miała zaliczkę czternastu „oczek” (46:60). Do końca tej kwarty bydgoszczanie nadrabiali zaległości przy pomocy trafień z dystansu Ulczyńskiego, Walkera i Pluty. Udana wizyta na linii rzutów wolnych Kobla pozwoliła Politechnice prowadzić po trzydziestu minutach dziesięcioma punktami (55:65).

Na początku czwartej partii bydgoszczanie odrobili prawie wszystkie zaległości, przegrywając po kolejnych punktach Walkera i Pluty jedynie jednym posiadaniem (65:67). Pokrótce Kareem Reid oraz Michał Lis swoimi trafieniami odbudowali kilkupunktowy bufor bezpieczeństwa dla gości, ale skutecznie z wolnych aplikował Piotr Wińkowski, a dużo później zza łuku trafił Filip Małgorzaciak (70:72). Do końca ćwierćfinałowej rywalizacji stroną goniącą byli bydgoszczanie, aby na 10 sekund przed końcową syreną do remisu doprowadził trójką Andre Walker. W następnej akcji świetne podanie do Michała Lisa wykorzystał Kareem Reid, zamieniając je na łatwe punkty. Szansę na przechylenie szali zwycięstwa miał Filip Małgorzaciak, ale trafienie zza łuku zahaczyło tylko o tablicę. Tym samym Weegree AZS Politechnika Opolska wygrała w bydgoskiej SISU Arenie z Astorią 81:79. Zobaczcie, jak wygląda jedna z kluczowych akcji na zwycięstwo Politechniki:

Dla bydgoszczan 18 punktów rzucił Andre Walker. W opolskim zespole 24 punkty i 5 zbiórek zainkasował Kareem Reid.