Resovia Rzeszów buduje skład na 2 Ligę

Stolaro Resovia Rzeszów po zajęciu drugiego miejsca w turnieju finałowym o awans do 2 Ligi Mężczyzn przygotowuje się do gry w drugoligowych rozgrywkach. Szkoleniowcem rzeszowskiej drużyny będzie Łukasz Lewkowicz.

W składzie na drugoligowy sezon 2022/2023 zostaną Cezary Gumiński, Adrian Warszawski, Karol Kindlik, Łukasz Argasiński, Paweł Dobrzański, Jakub Łódź-Śmigielski, Kacper Sowa oraz Jakub Krupa. Szczególnie pierwszych pięciu wymienionych zawodników było podstawowymi liderami rzeszowskiego zespołu. Gracze Resovii w trzecioligowych rozgrywkach okręgu krakowskiego zajęli 1.miejsce, mając na swoim koncie 17 zwycięstw i 1 porażkę.

W turnieju półfinałowym organizowanym u siebie bardzo pewnie wygrali z Domino Polonia Świdnica (108:61), Kolejarzem Chojnice (122:33) i AZS Politechniką Warszawską (77:59). W ten sposób rzeszowski klub zajął 1.miejsce w tym turnieju, zapewniając sobie awans do finałowej rozgrywki o 2 Ligę. Zespół z Rzeszowa także w roli gospodarza zorganizował jeden z trzech finałowych turniejów. Podopieczni Łukasza Lewkowicza wygrali 2 z 3 możliwych meczów. Pierwszego dnia pokonali MKS Wrześnię 77:65, po czym w następnej rywalizacji po ciężkim boju uznali wyższość Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 70:74. W meczu „o wszystko” rzeszowscy zawodnicy ograli TKM Włocławek 87:74. Tym samym tym triumfem zapewnili sobie udział w rozgrywkach 2 Ligi Koszykówki Mężczyzn w sezonie 2022/2023.

Już niebawem włodarze rzeszowskiego klubu będą kontraktować pięciu nowych zawodników. Szczegóły zostaną podane na ich fanpage’u.

fot. Agnieszka Majchrowicz

KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *