Rezerwy Śląska lepsze od poznańskiej Enei

Skromne zwycięstwo we wrocławskiej Kosynierce! Na zakończenie 16.kolejki gier w Suzuki 1.Lidze WKS Śląsk II Wrocław ograł przed własną widownią Eneę Basket Poznań 74:58.

WKS Śląsk II Wrocław – Enea Basket Poznań 74:58 STATYSTYKI

Znakomity początek zawodów mieli poznaniacy, którzy po zagraniach Bartosza Ciechocińskiego prowadzili 10:0. Sygnał do nadrobienia zaległości dał punktami spod tablicy Oskar Hlebowicki, a zaraz po nim celne kosze dołożyli Edis Korman i Aleksander Wiśniewski. Odrobinę później zespoły bardziej skoncentrowały na defensywie aniżeli na wyprowadzenie dobrego ciosu. Zawodnikom z Dolnego Śląska udało się wyjść na prowadzenie po celnym rzucie z półdystansu Wojciecha Siembigi, a także trójce Mateusza Czempiela. Premierową kwartę zamknęły trójki: Michała Wielechowskiego i Marcina Dymały (15:18).

W drugiej kwarcie dość szybko wrocławianie wrócili do prowadzenia dzięki celnym akcjom Siembigi i Wiśniewskiego. Jednak pięknym za nadobne odpłacili się Ciechociński wraz z Janem Nowickim – w ten sposób Enea znów była z przodu (21:23). Po nieco dłuższym fragmencie gry gracze rezerw Śląska powrócili na prowadzenie po solidnych odpowiedziach Piśli, Góreńczyka, a także Kormana. Trzypunktowy rzut Hlebowickiego zamknął pierwszą połowę widowiska, po której zawodnicy Marcina Grygowicza prowadzili 36:28.

Dobrą wymianą ciosów zespoły rozpoczęły trzecią część zmagań. Udany alley-oop Kormana trzymał wypracowaną zaliczkę przez gospodarzy po 20 minutach, ale skuteczną trójką popisał się chwilę później Jakub Andrzejewski. Zawodnicy w białych strojach zaznaczyli swą przewagę w następnych minutach trzeciej kwarty. Po punktach spod kosza Macieja Bendera oraz Wojciecha Siembigi rezerwy Śląska miały 15-punktową zaliczkę, którą utrzymali do końca tej ćwiartki. Klamrą trzeciej dyszki rywalizacji był celny półdystans w wykonaniu Aleksandra Leńczuka (57:43).

Ten sam zawodnik kolejnymi punktami otworzył decydującą część boju, ale po drugiej parkietu dobrze radzili sobie Fiszer i Dymała. Potem Ciechociński, a także Andrzejewski próbowali pobudzić poznański zespół do gry. Jednak ważne punkty we wrocławskiej drużynie rzucili Góreńczyk, Adamczak oraz Leńczuk. Ostatecznie WKS Śląsk II Wrocław zamknął potyczkę we wrocławskiej Kosynierce, pokonując Eneę Basket Poznań 74:58.

Dla wrocławian 13 punktów odnotował Miłosz Góreńczyk. Po przeciwnej stronie najskuteczniejszy był Bartosz Ciechociński, autor 15 punktów i 10 zbiórek.