Suzuki 1 Liga: Zapowiedź 23. kolejki

Już w ten weekend ruszy 23. kolejka Suzuki 1 Ligi Koszykówki Mężczyzn. W tej kolejce na pewno będzie się działo, ponieważ gracze Weegree AZS-u Politechniki Opolskiej podejmą u siebie Sokół Łańcut, natomiast do Starogardu Gdańskiego przyjedzie WKK Wrocław.

MKKS Żak Koszalin – AZS AGH Kraków

Podopieczni trenera Piotra Ignatowicza po fatalnym rozpoczęciu sezonu mogą odetchnać z ulgą, ponieważ ich bilans 8-11 daje im spokojne miejsce, które gwarantuje utrzymanie się w lidze. Zespół z Krakowa natomiast spisuje się trochę lepiej, a ich bilans jest dodatni, który wynosi 11-9. Ciekawie zapowiada się pojedynek strzelecki Kuby Dłoniaka z Piotrem Lisem. Kto wyjdzie z tego pojedynku zwycięsko? Doświadczenie czy Młodość?

Decka Pelplin – Górnik Wałbrzych

Do Pelplina przyjedzie drużyna z wielkimi aspiracjami, czyli Górnik Wałbrzych z bilansem 16-5. Pelplinianie, którzy mają bilans ujemny 7-13 nie bedą faworytami w tym spotkaniu, ale nie jest powiedziane, że będą chłopcem do bicia. Kamil Zywert będzie musiał zmierzyć się z młodym i nieprzewidywalnym Mateuszem Kaszowskim. Jednak za Górnikiem przemawia liczba bardziej doświadczonych i gracze trenera Łukasza Grudniewskiego powinni wywieźć 2 punkty z ciężkiego terenu.

AZS UMCS Start II Lublin – GKS Tychy

Ekstraklasowa drużyna Startu Lublin zawodzi w tym sezonie, jednak nie można tego powiedzieć o rezerwach pierwszoligowych, która zaskakuje wszystkich i z bilansem 11-10 zajmuje 6. miejsce na zapleczu. Do Lublina przyjadą tyszanie, którzy będą faworytem tego spotkania. Drużyna Tomasza Jagiełki z bilansem 15-6 aktualnie jest na 3. miejscu w tabeli i jest jednym z głównych faworytów do awansu na parkiety ekstraklasy. Rewelacyjnie w Tychach spisują się tacy gracze jak Piotr Wieloch czy Radosław Trubacz. Czy młodzież z Koziego Grodu kolejny raz sprawi niespodziankę, pokonując potencjalnie mocniejszego przeciwnika?

Weegree Politechnika Opolska – Sokół Łańcut

Do Opola przyjadą gracze Sokoła Łańcut, którzy w ostatnim meczu musieli uznać wyższośc rezerw Startu Lublin. Drużyna z Podkarpacia zajmuje drugie miejsce w lidze z bilansem 17-3, natomiast bilansem 14-7 legitymują się zawodnicy Kamila Sadowskiego. Ciężko stwierdzić kto wyjdzie z tego meczu zwycięsko, jednak większe szanse daje się przyjezdnym. Czy Marcin Nowakowski znów będzie błyszczał? A może to Jakub Kobel okaże się lepszy?

Dziki Warszawa – TBS Śląsk II Wrocław

Do Warszawy przyjadą rezerwy Śląska. Podopieczni trenera Stojkova przyjadą jako faworyci, ponieważ forma Dzików jest bardzo rozczarowująca, a ich bilans 8-13 daje im 10 pozycje w lidze, natomiast Śląsk z bilansem 10-9 zajmuje 8 miejsce i ma wielką szansę na awans do fazy play-off. Czy Jan Wójcik doprowadzi Śląsk do kolejnego zwycięstwa w lidze? A może jednak to Przemek Kuźkow da popis swojej gry w Hali Koło?

PGE Turów Zgorzelec – Sensation Kotwica Kołobrzeg

Gracze ze Zgorzelca byli o krok od sprawienia historycznej sensacji, jednak to Górnik pomimo słabszej gry pokonał rywali 68-70. Teraz do zawodników trenera Szawarskiego przyjedzie równie wymagający rywal jakim jest Sensation Kotwica Kołobrzeg. Bilans graczy ze Zgorzelca wynosi 2-17, lecz w meczu z Kotwicą nie są skazywani na mocną porażkę, ponieważ w Turowie ,,mają już kim grać”. Faworytem jest drużyna mająca bilans 15-5, czyli ekipa z Kołobrzegu. Ciekawy pojedynek zapowiada się pomiędzy Adrianem Kordalskim a Remonem Nelsonem.

SKS Starogard Gdański – WKK Wrocław

Do Starogardu Gdańskiego przyjeżdza mocno w kryzysie pogrążony zespół WKK Wrocław. Oba zespoły mają bilans 9-11, jednak większe szanse na zwycięstwo ma WKK Wrocław, ponieważ zespół z Kociewia ma problemy kadrowe przez co ich bilans jest ujemny. W Starogardzie Gdańskim będą liczyć mocno na Szymona Ryżka, który jest w dosyć dobrej formie. Natomiast w zespole WKK błysnąć powinni m.in Tomasz Ochońko, albo i też Nick Madray. Która drużyna przełamie swoją złą passę i odniesie zwycięstwo?

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *