Kotwica wygrywa w Bydgoszczy

Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg po raz drugi lepsza od Enei Abramczyk Astorii Bydgoszcz. W zaległym meczu 26.kolejki koszykarze Rafała Franka wygrali z bydgoszczanami 86:79.

Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz – Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg 79:86 Statystyki

Dobrze w potyczkę weszli kołobrzeżanie, którzy po trójce Pawła Dzierżaka i punktach spod tablicy Daniela Ziółkowskiego prowadzili 8:0. Odrobinę później bydgoską drużynę skutecznie uruchomili Damian Jeszke, a także Filip Małgorzaciak. Jednak kilkupunktowej zaliczki sprawnie bronili Jakub Motylewski, Remon Nelson oraz Damian Pieloch. Dzięki trójce Amerykanina, Kotwica miała dziewięciopunktową zaliczkę (10:19). Gospodarze przyspieszyli tempo pod koniec premierowej odsłony dzięki łatwym punktom Piotra Śmigielskiego oraz trójce Piotra Wińkowskiego. W ten sposób Kotwica prowadziła po tej części 21:18.

W następnej kwarcie zobaczyliśmy wyrównaną grę. Do kolejnej trójki Piotra Wińkowskiego swoje trafienia dopisał Michał Pluta, doprowadzając do remisu. Ciut później po akcjach Piotra Śmigielskiego, Astoria wyszła na przód (32:30). Pięcioma punktami z rzędu zareagował Patryk Wydra, dając ponownie przyjezdnym inicjatywę. Następnie przy głosie byli czerwono-czarni, którzy po punktach Małgorzaciaka i Kiwilszy odskoczyli na cztery punkty (44:40). Finalnie po udanej wizycie na linii rzutów wolnych Pawła Dzierżaka, Astoria prowadziła do przerwy z Kotwicą 44:42.

Po dłuższej pauzie wyższą zaliczkę dla gospodarzy dali Kiwilsza, a także Kaszowski. Jednak siedmioma punktami z rzędu popisał się Paweł Dzierżak, doprowadzając do wyrównania. Trochę później ekipy grały kosz za kosz. Późniejsza interwencja pod tablicą Jakuba Motylewskiego oraz przyniosła „Czarodziejom z Wydm” prowadzenie (55:57). Rezultat dla podopiecznych Rafała Franka poprawili: wsadem Szymon Długosz, a także trójką Patryk Wydra. Bydgoszczanom zatrzymała się kompletnie gra w ataku, którą skutecznie wykorzystywali Dzierżak oraz Wydra. Finalnie po trzypunktowym zagraniu (2+1) Filipa Zegzuły, Kotwica miała po 30 minutach sześciopunktową zaliczkę (64:70).

W kolejnej odsłonie deficyt próbowali nadrabiać Pluta, Jeszke i Śmigielski. Dzięki udanej próbie zza łuku Wydry oraz półdystansie Pielocha, Kotwica miała 10-punktowy zapas. Bydgoszczanie nie dali za wygraną – dzięki rzutom wolnym Damiana Jeszke, a także pięciu punktom Mateusza Kaszowskiego, gospodarze mieli stratę jednego punktu (79:80). W kluczowych momentach miejscowi popełnili ciut więcej błędów, które łatwo zamieniali na punkty Ziółkowski oraz Dzierżak. Ostatecznie Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg wygrała w Bydgoszczy 86:79.

Dla Kotwicy 19 punktów, 5 asyst i 4 zbiórki dał Paweł Dzierżak. Dla Astorii 18 punktów i 11 zbiórek zainkasował Piotr Śmigielski.