Stołeczna Energa wyrzuca Pogoń!

Energa Basket Warszawa zrobiła wielki krok w stronę Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn na przyszły sezon! Podopieczni Axla Olesiewicza wygrali wyjazdowe starcie z Pogonią Prudnik 99:83.

Pogoń Prudnik – Energa Basket Warszawa 83:99 Statystyki (0-2)

Stołeczni już od pierwszych akcji pokazali, że chcą zakończyć ćwierćfinałową rywalizację w dwóch spotkaniach. Doskonale w premierowej odsłonie wprowadzili się Mateusz Górka, a także Karol Dębski, dając swojej ekipie dwucyfrową zaliczkę (6:17). Pojedynczymi zagraniami odpowiadali Stanferd Sanny oraz Grzegorz Mordzak, ale znakomicie spisywał się Damian Tokarski, aplikując osiem punktów. Dzięki następnym punktom Górki, Energa wyraźnie prowadziła po tej części aż 35:14. W kolejnej partii przewaga graczy ze stolicy osiągnęła pułap dwudziestu ośmiu punktów, gdy skutecznie trafiali Patryk Gospodarek, Mateusz Bryniarski i Mateusz Górka. Potem miejscowych próbowali poderwać do gry Kacper Stalicki oraz Tomasz Madziar. Ostatecznie po celnych rzutach Tomasza Prostaka i Marca-Oscara Sanny’ego, warszawianie prowadzili po 20 minutach 57:36.

Na początku trzeciej części rezultat nadal oscylował w granicach dwudziestu punktów i więcej. Tę granicę po paru minutach złamały udane próby Mordzaka, ale sprawnie ripostowali mu Tokarski oraz Bryniarski. Finalnie po zagraniach Pawła Nowickiego i Tomasza Prostaka, Pogoń miała do nadrobienia po 30 minutach gry osiemnaście punktów (55:73). Nadzieję na początku ostatniej ćwiartki wlały udane rzuty Madziara i Nowakowskiego. Dość szybko z okazji do odwrócenia losów pojedynku pozbawiły ważne trójki Górki przy wsparciu Bryniarskiego i Dębskiego. Warszawianie do końcowej syreny mieli pewną kontrolę, ogrywając Pogoń w końcowym rozrachunku 99:83.

Dla prudniczan 21 punktów i 5 asyst dał Grzegorz Mordzak. Dla stołecznej drużyny 26 punktów, 6 zbiórek i 5 asyst zaaplikował Mateusz Górka.

fot. Energa Basket Warszawa (fanpage)
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *