Polonia pokonana. Noteć w półfinale!

KSK Ciech Noteć Inowrocław jako trzecia awansowała do czterech najlepszych ekip 2.Ligi! Podopieczni Huberta Mazura wygrali z BS Polonią Bytom 102:92.

KSK Ciech Noteć Inowrocław – BS Polonia Bytom 102:92 Statystyki (2-0)

Na drugie ćwierćfinałowe starcie jeden z najbardziej interesujących par pojawiło się prawie 2000 kibiców. Oczywiście nie zabrakło także fanów bytomskiego zespołu, który chciał przedłużyć serię i decydujące starcie rozegrać w Bytomiu. Atmosferę tego starcia możecie zobaczyć poniżej:

Bytomianie po trójce Bartosza Wróbla oraz półdystansie Krzysztofa Wąsowicza dość szybko objęli prowadzenie (3:7). Inowrocławianie odpowiadali udanymi rzutami Aleksandra Filipiaka i Darrella Harrisa, ale wciąż było to za mało na nadrobienie strat. Po trójce Jakuba Dłoniaka, Noteć miała stratę jednego posiadania do Polonii. Bytomian z korzystnym rezultatem trzymali Filip Pruefer oraz Łukasz Lewiński. Tym samym po pierwszej kwarcie goście prowadzili 27:22.

Na początku drugiej odsłony zespoły równorzędnie wymieniały się ciosami, lecz wciąż o parę punktów więcej mieli bytomianie. W następnym fragmencie inowrocławianie próbowali redukować zaległości przy pomocy następnych punktów Harrisa, Dłoniaka i Robaka, lecz po przeciwnej stronie nie mylili się Pruefer oraz Lewiński. Po chwili dobre akcje Dłoniaka, Robaka i Samolaka przyniosła gospodarzom prowadzenie, które ustalił trójką na koniec pierwszej połowy Karpik. Noteć prowadziła z Polonią 58:50.

Po dłuższej pauzie biało-niebiescy potrafili uciec rywalom na piętnaście punktów po fajnych drive’ach Karpika, Filipiaka, a także trójce Dłoniaka. Bytomianom w późniejszym czasie udało się uruchomić w ataku Michała Krawca, Filipa Pruefera oraz Jarosława Giżyńskiego, którzy zredukowali dystans do siedmiu punktów (68:61). Po wziętej przerwie przez inowrocławskiego szkoleniowca siedem następnych punktów zaaplikował Robak, ale po przeciwnej stronie sprawnie odpowiadali Bogdanowicz, a następnie Piechowicz. Po trafieniu z półkola Michała Samolaka, Noteć utrzymała zaliczkę z pierwszej połowy (81:73).

Inowrocławianie czwartą kwartę otworzyli od 9-punktowego serialu, które po trafieniach Mateusza Stańczyka dały zapas siedemnastu punktów. Bytomianie nie rezygnowali jeszcze z gry o przedłużenie serii meczów, a dzięki zagraniom Giżyńskiego i Wąsowicza potrafili zejść na dziewięć punktów do gospodarzy (94:85). Jednak w najważniejszych momentach meczu ważne punkty zdobywali Grod oraz Karpik. W ten sposób zawodnicy KSK Ciech Noteci Inowrocław mogli spokojnie dowieźć wynik do końcowej syreny.

Dla Noteci 19 punktów rzucił Piotr Robak. W bytomskim zespole wyróżniał się Krzysztof Wąsowicz, autor 19 punktów, 7 asyst i 4 zbiórek.