Suzuki 1 Liga: Turów znokautowany przez TBS Ślask II Wrocław.

Poniedziałkowe starcie we wrocławskiej Kosynierce pomiędzy TBS Śląsk II Wrocław a PGE Turów Zhorzelec zamknęło 1.serię meczów w rozgrywkach Suzuki 1 Liga Koszykówki Mężczyzn. Zawodnicy Dusana Stojkova roztrzaskali ekipę ze Zgorzelca różnicą… aż 88 punktów!!!

TBS Ślask II Wrocław 🆚 PGE Turów Zgorzelec 142:54

  • Pojedynek dobiegł końca, zanim na dobre się rozpoczął. PGE Turów Zgorzelec w tym spotkaniu grał jedynie w siódemkę, co skończyło się bardzo sromotną klęską. Początek starcia zdecydowanie pod dyktando zespołu z Wrocławia, czego można było się spodziewać. Śląsk rozgrywał spotkanie na swoich warunkach już po pierwszej kwarcie, prowadząc 41:10. W drugiej kwarcie, którą również kontrolowali wrocławianie ciężko było dopatrzeć się zawodnika, który by jakoś wyróżniał się ponad kolegów z drużyny. Śląsk wyglądał świetnie jako kolektyw, a punkty rozkładały się bardzo równomiernie. Dobre zawody rozgrywali, chociażby Michał Sitnik, Szymon Tomczak czy też Kacper Gordon. Wynik po dwóch kwartach to 82:30.
  • Po zmianie stron, obraz gry nie uległ radykalnej zmianie – zawodnicy pierwszoligowego Śląska kontynuowali swoje założenia taktyczne, zamieniając je na kolejne punkty. W końcowym rozrachunku różnica między tymi zespołami wyniosła… 88 punktów!!! Ciekawostka: w sezonie 2008/2009, a dokładnie 26 października 2008 roku Resovia Rzeszów przegrała na własnym boisku z ŁKS-em Łódź… 26:103. W składzie ówczesnych rzeszowian grał wtedy Grzegorz Małecki.
  • Najlepszym strzelcem gospodarzy był Aleksander Leńczuk który zdobył 27 punktów. Double-double odnotowali Maksymilian Zagórski (18 punktów, 12 zbiórek) oraz Szymon Tomczak (16 punktów, 14 zbiórek). Punktowym liderem Turowa był Cezary Fudziak, który zanotował na swoim koncie 20 punktów.

fot. TBS Śląsk II Wrocław (fanpage)

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *