Świetna druga połowa Miasta Szkła

W jedynym niedzielnym spotkaniu 1.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn Miasto Szkła Krosno pokonało na wyjeździe KKS Polonię Warszawa 92:67.

KKS Polonia Warszawa – Miasto Szkła Krosno 67:92 STATYSTYKI

Po całkiem wyrównanym początku z obu stron większą zaliczkę mieli krośnianie po trójce Przemysława Wrony oraz półdystansie Maksymiliana Zagórskiego (4:8). W następnych minutach udanych prób mieliśmy jak „na lekarstwo”. Po rzutach wolnych Przemysława Kuźkowa, a także efektownej akcji z góry Damiana Cechniaka, Polonia chwilowo miała inicjatywę. Końcówkę premierowej odsłony znakomicie zagrali goście z Podkarpacia. Trafienia Mylesa Rasnicka, Michała Jankowskiego i Szymona Sobiecha dały po 10 minutach 8-punkotwe prowadzenie dla Miasta Szkła (14:22).

„Czarne Koszule” kapitalnie otworzyły kolejną część od 10-punktowego serialu, który po trafieniu zza łuku Michała Kierlewicza dał ponownie prowadzenie miejscowym (24:22). Później krośnianie odpowiedzieli runem 11:0, które po zagraniach Jankowskiego i Zagórskiego dały 9-punktową zaliczkę. Kuźkow, a także Motel starali się do przerwy odrobić część zaległości, ale skutecznie wtórowali Trubacz, Sobiech i Rasnick. Do przerwy podopieczni Edmundsa Valeiko prowadzili w Warszawie 40:33.

DRUGA POŁOWA

Po piętnastominutowej pauzie gracze w czarnych uniformach konsekwentnie budowali dwucyfrowe prowadzenie przy pomocy dobrej dyspozycji Zagórskiego i Stankowskiego. Stołecznym kompletnie stanęła gra w miejscu, co skrzętnie wykorzystywali przyjezdni. Kolejne celne rzuty Rasnicka oraz Stankowskiego dały aż 18-punktowe prowadzenie szklanemu zespołowi (38:56). Patryk Pełka wraz z Maksymilianem Motelem próbowali poderwać swą ekipę do walki. Jednak po przeciwnej stronie kapitalnie odpowiadali Jankowski oraz Rasnick. W ten sposób po 30 minutach goście osiągnęli pułap 20 punktów (47:67).

Ostatnia kwarta nie przyniosła wielkich zmian. W krośnieńskim zespole nie zawodził Zagórski, a po stronie miejscowych dobrze ripostowali Kuźkow oraz Motel. Krośnianie do końcowej syreny pewnie zmierzali po komplet punktów, wygrywając ostatecznie z Polonią Warszawa 92:67.

Najlepiej punktującymi zawodnika w krośnieńskim obozie byli Myles Rasnick, a także Maksymilian Zagórski. Obaj trafili po 18 punktów. Dla polonistów 20 punktów rzucił Przemysław Kuźkow.

fot. mat. pras. KKS Polonia Warszawa
KW

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *