Trzecia kwarta rozwiała wątpliwości

WKS Śląsk II Wrocław wywiózł komplet punktów z Warszawy! W sobotnim spotkaniu na warszawskim Kole, wrocławianie pokonali KKS Polonię 99:83.

KKS Polonia Warszawa — WKS Śląsk II Wrocław 83:99 Statystyki

Od pierwszych akcji bardzo dobrze w przyjezdnej ekipie spisywał się Przemysław Kociszewski przy wsparciu Karola Kankowskiego. Dzięki ich celnym koszom zawodnicy z Dolnego Śląska odeszli na sześć punktów od gospodarzy (6:12). Później sytuację odwrócili o 180 stopni stołeczni głównie po znakomitych reakcjach Damiana Cechniaka oraz Przemysława Kuźkowa. Po celnej trójce Kuźkowa, a także Osińskiego, Polonia wyszła na przód (19:16). Otwartą wymianę ciosów zobaczyliśmy do końca tej części, którą zamknęli udanymi próbami Tobiasz Dydak oraz Aleksander Leńczuk. Po 10 minutach lepsi o jeden punkt byli koszykarze „Czarnych Koszul”.

Na początku następnej ćwiartki po fantastycznej paczce Bartłomieja Pietrasa oraz łatwych punktach Michała Wojtyńskiego, poloniści mieli pięć punktów w zapasie. Rezultat zmieniły solidne trafienia zza linii 6,75m Nowickiego, Piśli i Kociszewskiego, które dały graczom w zielonych strojach czteropunktowe prowadzenie (36:40). Na dobry moment podopiecznych Łukasza Grudniewskiego starali się reagować Eric Williams, a także Maksymilian Motel. Ostatecznie po interwencjach Joe’a Bryanta i Jakuba Piśli, rezerwy Śląska prowadziły do przerwy 49:45.

Po powrocie na parkiet wrocławianie otworzyli trzecią kwartę od serialu 13:3, który po koszach Kociszewskiego i Piśli dał im 14-punktowe prowadzenie. Pojedynczymi zrywami odpowiadali Dutkiewicz oraz Motel, ale mocno aktywni byli Kociszewski oraz Bryant. Następnie po kolejnych „oczkach” Nowickiego, Stolarza i Kociszewskiego, goście uzyskali pułap 20 punktów. Finalnie po 30 minutach rezerwy Wicemistrza Polski prowadziły 79:61. Większych zmian nie było w ostatniej kwarcie, w której wynik kontrolowali dobrymi zagraniami Leńczuk, Hlebowicki, a także Bryant. Gospodarze odpowiadali udanymi akcjami Williamsa, Pietrasa i Dutkiewicza, ale to nie było wystarczające do odwrócenia wyniku. Ostatecznie WKS Śląsk II Wrocław wygrał wyjazdowe spotkanie z KKS Polonią Warszawa 99:83.

Dla zwycięzców 24 punkty rzucił Przemysław Kociszewski. Dla Polonii 16 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty zaaplikował Przemysław Kuźkow.