OBLK: Arka rozgromiła Ślęzę, Basket 25 zwycięża w Pruszkowie

Trzy pierwsze spotkania w ramach 18.kolejki Orlen Basket Ligi Kobiet za nami. Ważne zwycięstwo w Pruszkowie wywiozły koszykarki Basketu 25 Bydgoszcz. Polkowiczanki poradziły sobie przed własną publicznością z toruńską Energą. Bez „fajewerków” w hitowym starciu na Dolnym Śląsku.

Bydgoszczanki zaliczyły cenny komplet punktów, pokonując na wyjeździe MKS Pruszków. W pierwszych dwudziestu minutach mieliśmy skuteczną grę z obydwu stron – premierową odsłonę wygrały przyjezdne (28:14), aby w następnej pruszkowianki wyrównały stan rywalizacji (29:17). Ciekawiej było po zmianie stron, gdy do punktującej Keondrii Calloway dołączyła Oceana Hamilton. Dzięki obydwu zawodniczkom, przyjezdne miały przed końcem trzeciej kwarty +16. Gospodynie przy pomocy Katarzyny Świeżak, a także Marty Marcinkowskiej próbowały odwrócić losy meczu, ale zabrakło czasu, a także sił. Ostatnia z nich zakończyła spotkanie na 23 punktach i 10 zbiórkach. Dla bydgoszczanek 16 punktów i 5 zbiórek dała Andelina Radić.

Przyzwoite zwycięstwo odniosły „Pomarańczowe”, pokonując ponownie toruńską Energę. Większą część meczu podopieczne Karola Kowalewskiego nadawały ton tej rywalizacji. Toruniankom zarówno w drugiej jak i trzeciej kwarcie udało się nawiązać dobrą rywalizację z ekipą z wyższej półki. Najlepiej dla Wicemistrzyń Polski zaprezentowała się Brianna Fraser, zdobywczyni 21 punktów. Stephanie Mavunga dopisała double-double – 18 punktów i 13 zbiórek. Dla torunianek po 18 punktów rzuciły Keishana Washington, a także Angelika Stankiewicz.

W hitowym starciu na Dolnym Śląsku, VBW Arka Gdynia rozgromiła wrocławską Ślęzę. O ile w pierwszej kwarcie można było mówić o wyrównanym pojedynku, to w następnych częściach dominacja gdynianek nie podlegała dyskusji. Drugą połowę podopieczne Philipa Mestdagh’a wygrały aż 46:18. Rennia Davis, a także Kamila Podgórna rzuciły po 15 punktów. Dla wrocławianek 14 punktów i 6 zbiórek dała Angel Baker.