Kotwica „zatopiła” Deckę!

Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg ponownie lepsza od Decki Pelplin! Na otwarcie 32.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, kołobrzeżanie pokonali drużynę z Kociewia 100:85.

Sensation Kotwica Port Morski Kołobrzeg – Decka Pelplin 100:85 Statystyki

Oba zespoły przed tymi zawodami były „głodne” zwycięstwa, aby wywalczyć miejsce w play-offach. W lepszej sytuacji byli zawodnicy Rafała Franka, którzy zajmowali siódmą lokatę (bilans 18-12), lecz ostatnio zaliczyli słabsze występy z WKK oraz Sokołem. Natomiast Decka okupowała jedenaste miejsce (16-13), przegrywając ważne spotkania z HydroTruckiem (89:75) i Politechniką Opolską (67:88). Każdy mecz dla zawodników Dariusza Kaszowskiego był traktowany jak „mały finał”, w którym nie można było już sobie pozwolić na błędy.

RELACJA

Gospodarze dość szybko objęli prowadzenie dzięki trójkom Damiana Pielocha i Remona Nelsona oraz punktom spod tablicy Szymona Długosza (8:0). Pierwsze punkty dla pelplińskiej drużyny rzucili Michał Sadło, a także Maksymilian Formella. Jednak kołobrzeżanie sprawnie odpowiadali trafieniami zza łuku Damiana Pielocha, Daniela Ziółkowskiego i Pawła Dzierżaka. Po przeciwnej stronie obok Michała Sadło uaktywnili się Filip Stryjewski i Wojciech Dzierżak. Dzięki ich akcjom Decka miała stratę trzech punktów do Kotwicy (22:19). Finalnie po celnych rzutach Ziółkowskiego, Pielocha i Wydry, „Czarodziejom z Wydm” mieli po tej części dziewięć punktów w zapasie (30:21).

W następnej części miejscowi odskoczyli na dwanaście punktów po świetnie wykorzystanych błędach gości przez Patryka Wydrę, a także Pawła Dzierżaka. Sytuację dla ekipy z Kociewia podreperowali Formella, Sadło oraz Janik, zmniejszając deficyt do pięciu „oczek” (38:33). W następnym fragmencie do punktowania włączył się Sebastian Walda, aplikując osiem punktów przy wsparciu Remona Nelsona i Patryka Wydry. Po drugiej stronie rezultat próbował zmieniać Mariusz Konopatzki. Ostatecznie po pierwszej połowie lepsi byli koszykarze Kotwicy, prowadząc 51:39.

Po zmianie stron kołobrzeżanie kontynuowali swoją dobrą grę przy pomocy punktów Pielocha, Długosza, a także Nelsona i Ziółkowskiego. Gospodarzom starali się wtórować Thomas Davis oraz Michał Sadło. Później po wykorzystanych wolnych przez Pawła Dzierżaka i udanej próbie z dystansu Damiana Pielocha, gospodarze uzyskali pułap dziewiętnastu punktów (69:50). Wynik dla przyjezdnej ekipy próbowali poprawić Wojciech Dzierżak i Mariusz Konopatzki, ale swoje okazje wykorzystywali Damian Pieloch, Daniel Ziółkowski oraz Sebastian Walda. Miejscowi po trzeciej kwarcie mogli być spokojni o zwycięstwo, prowadząc po tej dyszce 81:60.

W czwartej kwarcie zawodnicy w niebieskim trykocie starali się jeszcze zaznaczyć obecność w spotkaniu przy pomocy trafień Kędla, Sadły, a także Konopatzkiego. Po późniejszych punktach Stryjewskiego, Decka miała do nadrobienia piętnaście punktów (90:75). Ich zamiary skutecznie pokrzyżowali Nelson, a także Ziółkowski. Do końcowej syreny podopieczni Rafała Franka kontrolowali przebieg spotkania, wygrywając przekonująco przed własną widownią 100:85

Dla gospodarzy 22 punkty trafił Damian Pieloch. Dla gości 19 punktów rzucił Michał Sadło.

fot. Karol Skiba
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *