Zdecydowany triumf „Czarnych Koszul”, Enea ogrywa AGH

W pierwszych sobotnich meczach w ramach 23. serii meczów Suzuki 1.Ligi Mężczyzn Enea Basket Poznań wygrywa mecz za „cztery punkty” z AZS-em AGH Kraków. Zaskakująco wysokie zwycięstwo odnosi KKS Polonia Warszawa, pokonując Sensation Kotwicę Kołobrzeg.

Sensation Kotwica Kołobrzeg KKS Polonia Warszawa 47:86 Statystyki

Stołeczni rozpoczęli potyczkę w kołobrzeskiej hali Milenium z wysokiego „C”. Udane zagrania Damiana Cechniaka, Jana Piliszczuka, a także Patryka Pełki pozwoliły gościom objąć dwucyfrową zaliczkę (3:14), której już do końcowej syreny nie oddali. Z każdą następną minutą rywalizacji warszawianie stopniowo powiększali swoją przewagę. Kołobrzeżanie sromotnie przegrali deskę (31-49), a także mieli tylko 32% skuteczność z gry.

Najwięcej punktów dla stołecznej drużyny trafił Marcin Dutkiewicz, autor 15 „oczek”. Dla „Czarodziejów z Wydm” Mikołaj Kurpisz jako jedyny przekroczył dwucyfrową barierę punktową – 10.

Enea Basket Poznań AZS AGH Kraków 90:85 Statystyki

Znacznie większą dawkę emocji dostarczył mecz w poznańskim CityZen. Po całkiem równej pierwszej kwarcie (15:17 dla AGH) w dwóch następnych lepiej prezentowali się prezentowali się zawodnicy Enei. Jednak na początku drugiej ćwiartki po zagraniach Tymona Szymańskiego przyjezdni uzyskali nawet 8-punktową zaliczkę (19:27). Tę sytuację odwrócili w ciągu paru kolejnych chwil Michał Wielechowski, a także Jan Nowicki. Celny rzut Marcina Dymały dał prowadzenie poznaniakom 37:31. Do przerwy dobre akcje Wojciecha Frasia podwyższyły przewagę miejscowych do siedmiu „oczek” (42:35).

Bezpieczniejszy dystans poznaniacy zbudowali w trzeciej kwarcie, gdy do punktującego Dymały i Frasia swoje „grosze” dorzucili Bartosz Ciechociński, Patryk Stankowski oraz Jakub Andrzejewski. Trójka ostatniego z nich przyniosła 15-punktową zaliczkę przed końcem trzeciej partii dla poznaniaków (68:53). Krakowianie wrócili do spotkania na 2:05 sekundy przed jego zakończeniem. Po trójkach Patryka Wydry, a także Szymona Szmita, AGH miał tylko dwupunktowy deficyt do Enei (83:81). W najważniejszych momentach boju skutecznie odpowiadał Marcin Dymała. W ten sposób Enea Basket Poznań zdobyła ważny komplet punktów, ogrywając Akademików z Krakowa 90:85.

Dla Enei 24 punktów, 7 asyst i 6 zbiórek dostarczył wspomniany Marcin Dymała. Dla akademików 15 punktów, 4 zbiórki i 4 asysty dał Patryk Wydra.