Braterski pojedynek dla Górnika

Górnik Zamek Książ Wałbrzych znów lepszy od GKS-u Tychy! W sobotnim spotkaniu 25.kolejki Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn, Górnicy pokonują na wyjeździe tyszan 96:88

GKS Tychy – Górnik Zamek Książ Wałbrzych 88:96 Statystyki

Biało-niebiescy lepiej weszli w to spotkanie, prowadząc po zagraniach Piotra Niedźwiedzkiego i Patryka Wilka 9:2. Tyszanie nadrabiali zaległości dzięki wizytom na linii rzutów wolnych Macieja Koperskiego, Szymona Szmita oraz udanym półdystansie Pawła Zmarlaka. Następnie wałbrzyszanom udało się odejść na dziesięć punktów po zagraniach Miłosza Góreńczyka i Francisa Hana (8:18). Do końca pierwszej części Trójkolorowym udało się nadrobić większą część strat dzięki zagraniom Karola Kamińskiego i Macieja Koperskiego (22:25).

W drugiej części dostaliśmy dobry festiwal w ataku obu ekip. Następne punkty Niedźwiedzkiego i Margicioka pozwoliły Górnikowi uciec na dziewięć punktów. Parę minut później tyszanie wrócili do gry przy pomocy łatwych punktów spod obręczy Karola Nowakowskiego oraz trójki Sebastiana Bożenko (39:40). Wyrównany bój trwał do końca pierwszej połowy, którą zamknął trafieniem z odchylenia Kamiński. W ten sposób Górnik prowadził po 20 minutach z GKS-em 51:49.

Po zmianie stron gracze Andrzeja Adamka ponownie osiągnęli kilkupunktową przewagę po udanych akcjach Patryka Wilka (51:58). W następnych fragmentach miejscowi reagowali udanymi próbami z dystansu Kamińskiego i Samca, które doprowadziły do wyrównania. Następnie swoje „trzy grosze” dołożył Koperski, które pozwoliły gospodarzom objąć sześciopunktowe prowadzenie. Finalnie po punktach z rzutów wolnych Huberta Pabiana, GKS wygrywał po 30 minutach 71:67.

W czwartej kwarcie podopieczni Tomasza Jagiełki odeszli na dziewięć punktów, gdy zza łuku przymierzył Szymon Walski. Górnicy w ciągu półtorej minuty wrócili do pojedynku po łatwych punktach spod trumny Pabiana oraz Niedźwiedzkiego (76:75). Odrobinę później rezultat na korzyść wałbrzyszan przyniósł udaną akcją „and one” Krzysztof Jakóbczyk. Wałbrzyszanie przy pomocy następnych punktów Hana, Pabiana i Jakóbczyka potrafili po raz kolejny odskoczyć na parę „oczek” (81:89). Do końcowej syreny wałbrzyszanie nie oddali tej zaliczki do końcowej syreny, wygrywając całe zawody 96:88.

Dla Górnika 20 punktów i 8 zbiórek zaaplikował Piotr Niedźwiedzki. Dla gospodarzy 25 punktów i 13 zbiórek dał Maciej Koperski.