Osłabiony Mickiewicz wygrywa w Pelplinie!

Niespodzianka w Pelplinie stała się faktem! Osłabiony AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice pokonał na wyjeździe po dogrywce Deckę Pelplin 86:85.

Decka Pelplin – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 85:86 (po dogr.) Statystyki

Miejscowi na początku spotkania osiągnęli kilkupunktową zaliczkę głównie dzięki udanym akcjom Romana Janika przy wsparciu Maksymiliana Formelli i Filipa Stryjewskiego. Udana próba zza łuku rzucającego przyniosła Dece nawet osiem punktów przewagi (19:11). Przyjezdni zareagowali 13-punktowym serialem, który pozwolił im przejąć prowadzenie. Finalnie straty po pierwszej części nadrobili Mariusz Konopatzki oraz Michał Sadło (23:24). W następnej części inicjatywę dla gospodarzy odzyskali Thomas Davis, a także Wojciech Dzierżak. Dzięki ich udanym próbom podopieczni Dariusza Kaszowskiego mieli zapas czterech punktów (35:31). Odrobinę później kontakt z miejscowymi utrzymywał Kacper Rojek, ale łatwymi zagraniami ripostował Maksymilian Formella. Ostatecznie po kolejnych koszach Rojka i Ratajczaka, Decka prowadziła po pierwszej połowie 44:42.

Wyrównany mecz zrobił nam się na początku trzeciej części, ale z czasem to goście znów uciekli na parę punktów. Po trzypunktowym zagraniu Kłaczka i punktach spod kosza Rojka, Mickiewicz miał pięciopunktowe prowadzenie (49:54). Taką zaliczkę katowiczanie trzymali do końca trzeciej kwarty przy pomocy dobrej dyspozycji Ratajczaka (57:60). W decydującej Decka wciąż była stroną goniącą wynik, ale po udanym haku Sadły oraz trójkach Konopatzkiego i Davisa prowadziła czterema punktami. Zawodnicy Andrzeja Bartosza dzielnie walczyli o zwycięstwo, a mocno pomagały trójki Ratajczaka, Krzymińskiego i Rojka. Ta ostatnia dała znów prowadzenie przyjezdnym. Tę samą broń zastosował Konopatzki, co dało nam w ten sposób dodatkowe emocje w dogrywce. W niej ekipy grały kosz za kosz, a także zmieniały się często na prowadzeniu. Kluczowe punkty na wagę piątego zwycięstwa dał ładnym wjazdem pod tablicę Jakub Nowak.

Dla zwycięzców 24 punkty, 6 zbiórek i 4 asysty dał Mikołaj Ratajczak. Podwójną zdobycz dopisał Kacper Rojek w postaci 20 punktów i 15 zbiórek. Dla Decki 18 punktów i 7 zbiórek dał Mariusz Konopatzki.

fot. Małgorzata Jurys
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *