BS Polonia zmiażdżyła Niedźwiadki, double-double Pisarczyka

BS Polonia Bytom przed własną widownią rozbiła drugi zespół Niedźwiadków Chemart Przemyśl. MKKS Rybnik, a także Basket Hills Bielsko-Biała notują kolejne zwycięstwa. W dolnym rejonie tabeli KS 27 Katowice okazał się lepszy od zaplecza MKS-u Dąbrowy Górniczej. Jak wyglądały pozostałe spotkania?

Szóste zwycięstwo podopiecznych Marcina Klozińskiego nie było zagrożone już po pierwszej połowie, która skończyła się na 17-punktowej zaliczce. Kwintesencją okazała się trzecia część, w której gospodarze podwoili swoją przewagę (26:10). Dla gospodarzy 20 punktów dostarczył Jeremiasz Santarius, natomiast dla krakowskiej drużyny 15 punktów uiścił Marcel Hościłowicz.

Double-double Wojciecha Pisarczyka (22 pkt, 15 zb) wystarczyło, aby kielczanie zatrzymali Białą Gwiazdę. W trzeciej odsłonie (28:16) prócz punktującego skrzydłowego przyzwoicie spisywali się Oskar Lesisz, Piotr Łosiak, a także Piotr Osiakowski. Aż sześciu zawodników zakończyło mecz z dwucyfrową zdobyczą punktową. Dla gości 27 „oczek” rzucił Igor Krzystek.

Dwie różne połowy w krakowskich derbach skończyły się na korzyść krakowskiej Bozzy. Podopieczni Marka Paulischa wrócili do gry z 12-punktowego deficytu na początku trzeciej kwarty, gdy swój odpowiedni rytm złapali Patryk Andruk, Mateusz Ziółkowski, a także Michał Szwedo. W decydującej partii do punktowania włączył się Radosław Chorab, a dzięki wsparciu od Mateusza Ziółkowskiego i Patryka Andruka mogli spokojnie kontrolować wydarzenia.

ZWYCIĘSTWA FAWORYTÓW

MKKS Rybnik dzięki fantastycznie rozegranej drugiej połowie (52:30) potrafił pokonać przed własną publicznością MCKS Czeladź. Skuteczna pogoń nastąpiła po zmianie stron, gdy spod tablicy punktował Adam Anduła, a swoje „trzy grosze” dorzucili Piotr Kawczyński oraz Karol Jagoda. Jedenaste zwycięstwo dla rybniczan zabezpieczyli celnymi rzutami z gry Jagoda, Kosiorowski oraz Wydra.

Bielszczanie przekonująco pokonali częstochowska Iskrę, prowadząc już po premierowej odsłonie piętnastoma punktami (30:15). Dalsza część rywalizacji była mocno wyrównana, ale w drugiej części przewaga miejscowych sięgnęła pułapu 27 punktów po udanych wejściach pod obręcz Michała Medesa. Częstochowianie potrafili zbliżyć się do gospodarzy jedynie na odległość dziesięciopunktowego deficytu. Dla Basketu Hills 21 punktów i 6 zbiórek zdobył Szymon Łukasiak. Po przeciwnej stronie 24 punkty i 5 zbiórek uzbierał Yaroslav Formichov.

Wysokie zwycięstwo na przełamanie odnotowała BS Polonia Bytom, która po pierwszej połowie prowadziła z drugim zespołem Niedźwiadków 68:31. Dalsza „demolka” nastąpiła w drugiej połowie, a każdy z zawodników wchodzący na boisko kończył zawody na dwucyfrowej zdobyczy punktowej. Dla miejscowych 20 punktów i 9 zbiórek dał Bartosz Wróbel. Zdobycz triple-double osiągnął Krzysztof Wąsowicz (10 pkt, 11 zb, 13 as).

Bardzo dobra pierwsza połowa w wykonaniu KS 27 Katowice zapewniła im trzecie zwycięstwo ligowe, ogrywając zaplecze dąbrowskiego MKS-u. Liderami katowickiego zespołu byli Wojciech Leszczyński – 16 punktów, 6 asyst, 5 zbiórek, a także Tomasz Deja – 14 punktów, 7 zbiórek. Ze zwycięstwa zadowolone są także Bieszczadzkie Wilki, które na wyjeździe pokonały KKS Ragor Tarnowskie Góry. Walnie do sukcesu przyczynił się Norbert Ziółko, autor 19 punktów. Natomiast dla miejscowych 18 punktów dał Nikodem Kowalski.