Co warto zobaczyć w środowy wieczór?

Przed nami aż osiem spotkań, które dokończą 17. serię zmagań w Suzuki 1.Lidze. Emocji z pewnością nie będzie brakowało w Wałbrzychu, Krakowie, Warszawie, a także we Wrocławiu.

Środowe zmagania rozpoczniemy od godziny 16:00 od potyczki między Startem II Lublin a Decką Pelplin. Pelplinianie postarają się przedłużyć serię wygranych spotkań do sześciu, ale lubelski zespół będzie mógł przed własną publicznością skorzystać z ekstraklasowych posiłków. Zawodnicy ekstraklasowego klubu bowiem 8 stycznia (sobota) podejmują w swoim domu PGE Spójnię Stargard. Lublinianie, aby myśleć o utrzymaniu posady na zapleczu ekstraklasy muszą to spotkanie zakończyć triumfem. Jak przeciwko lubelskiej ekipie zaprezentuje się jej były zawodnik – Karol Obarek?

Godzinę później czeka na nas hit kolejki, gdy Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych stoczy bój z SKS-em Starogard Gdański. Według zakładów bukmacherskich STS większe szanse na zwycięstwo mają podopieczni Marcina Radomskiego (kurs 1.37) wobec większego kursu na Kociewskie Diabły (kurs 2.95). Starogardzianie ostatnio zaliczyli pewne zwycięstwo nad rezerwami Startu Lublin (103:73). Co więcej, w bardzo dobrej dyspozycji od dłuższego czasu są Filip Małgorzaciak, a także Wojciech Czerlonko. W obecnej chwili obie drużyny dzieli jedynie jedno zwycięstwo, a także jedna pozycja w tabeli Suzuki 1.Ligi. Kto z wałbrzyskiego Aqua Zdroju wyjdzie zwycięsko?

Dość interesująco powinno być także na warszawskim kole, gdzie KKS Polonia Warszawa powalczy z PGE Turowem Zgorzelec (godz. 19). Dla obu zespołów będzie to mecz za tzw. „cztery oczka”, ponieważ obie ekipy znajdują się w dolnej strefie tabeli. „Czarne Koszule” po niemrawym początku sezonu z potyczki na potyczkę coraz lepiej się prezentują. Podopieczni Jakuba Pendrakowskiego przed Nowym Rokiem wygrali po emocjonującej końcówce z MKKS Żakiem Koszalin na wyjeździe. Natomiast zgorzelczanie z ostatnich pięciu spotkań wygrali jedynie z zapleczem Startu Lublin (87:129). Dla podopiecznych Pawła Turkiewicza będzie to bardzo ważna rywalizacja w kwestii utrzymania miejsca na zapleczu. Ostatni raz obie drużyny bezpośrednio walczyły ze sobą w rozgrywkach Tauron Basket Ligi – w ich ostatnim pojedynku zgorzelczanie wygrali w Stolicy 76:71, rozgrywając go 22 stycznia 2011 roku. Czy poloniści zatrzymają u siebie komplet punktów?

Ostatnia ciekawa rywalizacja to derbowy bój na Dolnym Śląsku. We wrocławskim WKK Sport Center koszykarze WKK powalczą z zapleczem Śląska. Zawodnicy Sebastiana Potocznego po dwóch ostatnich porażkach: domowej z Decką (69:82) i wyjazdowej z Miastem Szkła (83:61) będą szukali przed własną publicznością ważnego kompletu punktów. Znacznie lepiej ostatnio poradzili sobie gracze Marcina Grygowicza, wygrywając rywalizacje: na wyjeździe z Polonią Bytom (78:61) i u siebie z Eneą Basket Poznań (74:58). Jednak derbowe spotkania rządzą się swoimi prawami. Oba zespoły dzielą jedynie dwa zwycięstwa, z czego w komfortowej sytuacji są goście rywalizacji. Bukmacherzy zakładają większe szanse na wygraną Śląśka (kurs 1,65) nad WKK (kurs 2,15). Kto na Dolnym Śląsku okaże się zwycięzcą?

Tak prezentuje się terminarz 17.kolejki Suzuki 1.Ligi:

Weegree AZS Politechnika Opolska – GKS Tychy 88:73
Start II Lublin – Decka Pelplin (16:00)
Górnik Trans.eu Zamek Książ Wałbrzych – SKS Starogard Gdański (17:00)
HydroTruck Radom – MKKS Żak Koszalin (18:00)
BS Polonia Bytom – Dziki Warszawa (18:00)
AZS AGH Kraków – Miasto Szkła Krosno (19:00)
KKS Polonia Warszawa – PGE Turów Zgorzelec (19:00)
Enea Basket Poznań – Senastion Kotwica Kołobrzeg (20:00)
WKK Wrocław – WKS Śląsk II Wrocław (20:00)

fot. Dawid Wójcikowski

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *