Mocny kaliber w Inowrocławiu! Nelson zawodnikiem Noteci

Parę miesięcy temu czołowy strzelec Sensation Kotwicy Kołobrzeg zostaje wyrzucony z klubu. Po rozstaniu z kołobrzeskim klubem powrócił na drugoligowe parkiety, wzmacniając szeregi KSK Ciech Noteci Inowrocław!

Remon Nelson w ubiegłym sezonie był koszykarzem Sensation Kotwicy Kołobrzeg, z którą zdobył brązowy medal Suzuki 1.Ligi Mężczyzn. Wówczas włodarzom klubu udało się z nim przedłużyć kontrakt na obecną kampanię. Jak się później okazało czołowy strzelec zaplecza ekstraklasy nie stawił się na czas na treningu, a także na badaniach przed okresem przygotowawczym. Kołobrzeski zespół nie miał zamiaru tolerować takiego podejścia, co ostatecznie skończyło się rozwiązaniem kontraktu z wyłącznej winy zawodnika. W miejsce Amerykańskiego rozgrywającego wszedł Jego rodak, James Washington.

Od tego czasu 32-letni Amerykanin starał się znaleźć nowego pracodawcę, w którym będzie odgrywał rolę pierwszego rozgrywającego. Wiemy już, że Nelson resztę sezonu 2022/2023 spędzi w drugoligowym KSK Ciech Noteć Inowrocław. W przeszłości 32-latek grywał na drugoligowych parkietach, reprezentując w sezonie 2020/2021 barwy Ogniwa Szczecin. Wówczas w 10 rozegranych potyczkach dawał średnio 17,1 punktu, a także 3,2 zbiórki i 2,8 asysty.

W ostatnim czasie klub z Inowrocławia podziękował za dotychczasową współpracę z Oleksandrem Shcherbatiukiem, rozwiązując umowę za porozumieniem stron. Shcherbatiuk rozegrał w barwach Noteci 15 spotkań, notując średnio 7,9 punktu oraz 2,7 asysty na mecz. Sięgnięcie po doświadczonego Amerykanina zdobywającego po 17 punktów w każdym spotkaniu pomoże zwiększyć grę w ofensywie inowrocławskiej drużyny. Inowrocławska Noteć aktualnie zajmuje 5. lokatę w grupie A, mając na swym koncie 10 zwycięstw i 5 porażek. Najbliższą rywalizację podopieczni Huberta Mazura rozegrają na wyjeździe (8 stycznia), podejmując Sklep Polski MKK Gniezno.

fot. Sensation Kotwica Kołobrzeg
red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *