David Torrescusa nowym szkoleniowcem KKS Polonii Warszawa

KKS Polonia Warszawa zakontraktowała nowego szkoleniowca na sezon 2024/2025. Pierwszym trenerem stołecznej drużyny został David Torrescusa.

Poloniści ubiegłą kampanię Pekao S.A. 1.Ligi Mężczyzn nie będą mogli zaliczyć do tych pozytywnych. Pod wodzą trenera Jakuba Pendrakowskiego stołeczna ekipa odnotowała 13 zwycięstw i 21 porażek dające im odległe trzynaste miejsce, które zapewniło im jedynie utrzymanie. Pod koniec kwietnia warszawski klub ogłosił w mediach społecznościowych, że po półtora roku pracy jako główny szkoleniowiec, 28-latek będzie w nadchodzącym sezonie pełnił rolę pierwszego asystenta.

Stery pierwszego szkoleniowca przejmie w zbliżającym się sezonie Hiszpan, David Torrescusa. 38-letni trener w ubiegłym sezonie prowadził norweski zespół Tromsø Storm w ekstraklasie, którą doprowadził do ćwierćfinału rozgrywek, przegrywając serię z Kongsberg Miners. Ponadto poza pracą jako pierwszy trener w Hiszpanii (FC Barcelona – żeński zespół, CB Andratx, S.E.S.E, CB Santfeliuenc) pracował także w Stanach Zjednoczonych, Szwecji i Norwegii. Był także asystentem w Wetterbygden Stars (Szwecja) oraz w Barcelonie.

Jak przyznaje w krótkiej rozmowie na stronie klubowej Polonii: „Od pierwszej rozmowy z Tomaszem [Jaremkiewiczem – dop.] poczułem, że Polonia to świetny projekt, który do mnie pasuje. Jestem pewien, że wniosę pasję i energię. Nie mam wątpliwości, że to miejsce, w którym chcę być. Nie mogę się doczekać, by zacząć pracę z zespołem i członkami klubu” – zaznacza nowy trener stołecznej drużyny. Szkoleniowiec w przyszłym sezonie ma pomóc zespołowi, ale także rozwijać indywidualne umiejętności graczy. Kontrakt został podpisany na jeden sezon z możliwością przedłużenia o następny. Czyżby w przyszłym sezonie warszawska Polonia miała być tzw. „Dąbrową Górniczą 1.Ligi”? Przekonamy się już wkrótce.

fot. mat. pras. KKS Polonia Warszawa
Red.

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *