Diabły rozbijają Mickiewicza

SKS Fulimpex Starogard Gdański zdecydowanie lepszy od AZS-u AWF Mickiewicza Romus Katowice! W sobotni wieczór zawodnicy Miljana Curovicia pokonali katowiczan 117:92.

SKS Fulimpex Starogard Gdański – AZS AWF Mickiewicz Romus Katowice 117:92 Statystyki

Po dość równym początku rywalizacji, starogardzianie w szybkim tempie uzyskali kilkupunktowe prowadzenie. Dzięki udanym zagraniom Filipa Siewruka oraz Jakuba Parzeński mieli dziewięć punktów w zapasie. Pojedynczymi akcjami próbowali odeprzeć nacisk miejscowych Kajetan Kuczawski oraz Mikołaj Ratajczak, ale wspaniale prezentowali się Piotr Lis, a także Benjamin Didier-Urbaniak. Po następnych punktach Samira Stewarta oraz trafieniach Mikołaja Kurpisza i Aleksandra Wiśniewskiego, SKS prowadził po tej części 37:17.

W drugiej części zobaczyliśmy z obu stron świetny popis w ataku kosztem słabszej obrony. Jednak wciąż dobra dominacja trwała po stronie starogardzian, którzy znacznie lepiej dzielili się piłką. Niezastąpiony był Filip Siewruk, a swoje kolejne kosze dokładali Mikołaj Kurpisz oraz Adrian Kordalski. Z drugiej strony dobry popis swoich umiejętności pokazali: Daniel Oladapo, Łukasz Kłaczek czy też Jakub Nowak. Pierwszą połowę zamknęło zagranie 2+1 Kacpra Rojka. Po pierwszej połowie było jasne, że Kociewskie Diabły wygrają domowy mecz z Mickiewiczem (74:46).

Niewiele zmian przyniosła druga połowa, choć przyjezdni starali się zostawić po sobie dobre wrażenie. Trzecią partię gracze Andrzeja Bartosza wygrali 30:23, ale lepszy początek tej kwarty odnotowali zawodnicy z Kociewia. Po celnych rzutach Czerlonko, Stewarta i Lisa osiągnęli pułap 35 punktów (93:58). Później swój dobry moment mieli katowiczanie, którzy mogli liczyć na celne rzuty Kacpra Rojka, Tomasza Krzymińskiego oraz Jakuba Nowaka. Ich celne trójki sprawiły, że po 30 minutach Duma Kociewia miała w zapasie dwadzieścia jeden punktów. Starogardzianie w ostatniej części przypieczętowali losy tej rywalizacji, kontrolując mecz do końcowej syreny.

Dla Kociewskich Diabłów 27 punktów i 11 zbiórek dał Filip Siewruk. Dla Mickiewicza 21 punktów i 9 zbiórek zdobył Daniel Oladapo. Zdobycz triple-double dołożył Mikołaj Ratajczak – 11 punktów, 13 zbiórek i 12 asyst.