Emocje w Radomiu. Miasto Szkła wyrywa zwycięstwo

Emocji do ostatnich sekund nie brakowało w Radomiu! Ostatecznie po ważnej trójce Michała Jankowskiego, Miasto Szkła Krosno ogrywa na wyjeździe HydroTrucka Radom 74:73.

HydroTruck Radom – Miasto Szkła Krosno 73:74 Statystyki

Widowisko lepiej rozpoczęli krośnianie, którzy po trójkach Radosława Trubacza i Mylesa Rasnicka uciekli na dwa posiadania (4:8). Radomianie umieli doprowadzać do wyrównania przy pomocy celnych trafień Darrena Williamsa oraz Mikaela Laihonena. Finalnie dzięki efektownym akcjom Szymona Sobiecha, a także koszom Huberta Łałaka, biało-zieloni prowadzili 18:16.

Radomianie po celnych rzutach Jakuba Zalewskiego objęli na parę chwil prowadzenie. Jednak dość sprawnie rezultat zmieniały zagrania Mylesa Rasnicka i Szymona Sobiecha. Późniejsze punkty Michała Jankowskiego przyniosły przyjezdnym siedmiopunktową zaliczkę (24:31). Jednak zaległości dla miejscowych nadrobił dwiema trójkami Zalewski. Ostatecznie po wykorzystanych okazjach przez Jankowskiego i Rasnicka, Miasto Szkła prowadziło po pierwszej połowie 35:30.

Po dłuższej pauzie goście odskoczyli na dziesięć „oczek” po udanych próbach zza łuku Rasnicka i Stankowskiego. Radomską drużynę do gry przywróciły udane zagrania Bartosza Ciechocińskiego, Konrada Szymańskiego i Darrena Williamsa. Udana wizyta na linii rzutów wolnych skrzydłowego sprawiła, że po 30 minutach HydroTruck miał do odrobienia trzy punkty (46:49).

Krośnieński zespół w czwartej odsłonie umiał znów osiągnąć wyższą zaliczkę po dwóch celnych próbach z dystansu Trubacza i łatwo zdobytych punktach przez Stankowskiego (50:59). Później gospodarzy do gry przywróciły udane rzuty Zalewskiego i Laihonena, które dały emocjonujące widowisko aż do końcowych fragmentów. Kolejne punkty Zalewskiego spod tablicy i następne trafienia Williamsa pozwoliły gospodarzom prowadzić na 18.1 sekundy dwoma punktami. Kluczową akcję na wagę zwycięstwa wykorzystał Michał Jankowski, trafiając po podaniu od Przemysława Wrony zwycięską trójkę.

Tym samym zawodnicy Edmundsa Valeiko wskoczyli na pozycję lidera, pokonując radomian 74:73. Podopieczni Roberta Witki z kolei utrudnili sobie poważnie drogę do fazy play-off. Dla gości 20 punktów i 5 zbiórek zgarnął Michał Jankowski. Dla miejscowych 25 punktów rzucił Jakub Zalewski.

fot. Fiołek art pl
Kamil Wróbel

About Author

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *